Мобільний додаток

На Радбезі ООН назвали російську паспортизацію на Донбасі підривом суверенітету України

26.04.2019 р., 10:07

Паспортизація Росією мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей підриває суверенітет України. Це повідомляється у спільній заяві восьми країн-членів ЄС, які входять до складу Ради безпеки ООН. Заяву було виголошено 25 квітня у Нью-Йорку, підписали її Німеччина, Франція, Великобританія, Польща, Бельгія, Швеція, Італія та Нідерланди передає Голос Америки.

"Підписання Президентом Російської Федерації указу, який дозволяє, зокрема, особам, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, подавати заявки на отримання російського громадянства у спрощеному порядку, підриває суверенітет України", йдеться у заяві.

Також відзначається, що дані райони є невід'ємною частиною української території.

"Полегшення отримання російського громадянства для українських громадян, що проживають там, суперечить цілям і духу Мінських угод", - наголошують автори заяви.

Читайте також: Видача паспортів свідчить про те, що Росія готується до повернення окупованих територій Україні — експерти

Підписанти висловили сподівання, що Росія утримуватиметься від будь-яких дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і перешкоджають повному відновленню українського урядового контролю над тими сферами, які передбачені угодами.

У заяві є заклик до Росії припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів, а всі сторони — виконувати зобов’язання, передбачені Мінськими угодами.

Після анексії Росією Криму у квітні 2014 року на частині Донбасу почався військовий конфлікт. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.

Україна звинувачує Росію у причетності до цього конфлікту і визнала її країною-агресором, проте Москва не визнає, що її військові перебувають на окупованій частині Донбасу.

За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули близько 13 тисяч людей.

У серпні 2008 року розпочалася російсько-грузинська війна. Росія ввела свої війська на територію Південної Осетії. У Кремлі назвали це операцією з "примусу Грузії до миру". До цього конфлікту Росія видала жителям Південної Осетії і Абхазії свої паспорти.

Фото: Укрінформ
На Радбезі ООН назвали російську паспортизацію на Донбасі підривом суверенітету України

Новини по темі