Мобільний додаток

"Для мене кожен концерт – це пригода" – лідер гурту BAHROMA

24.04.2019 р., 10:59

Про "Повний тур Дом", стан української музики сьогодні та участь у Нацвідборі на Євробачення розповів в ефірі "ДеньПРО" Роман Бахарєв, вокаліст гурту BAHROMA.

Ведуча:

Марія Сизон

 

Наприкінці 2017 року BAHROMA презентували свій четвертий альбом під назвою "Дом". Тоді концерти відбулися у 5 великих містах. А вже цієї весни гурт вирушив у так званий "Повний тур Дом". Залишився тільки один, київський концерт.

– Так, 24 квітня гурт BAHROMA зіграє свій сольний концерт у рамках "Повного тур Дому" у столичному клубі Атлас. А потім у нас розпочнеться друга частина туру, ми поїдемо на західну Україну. Восени ми плануємо вирушити вже в європейський тур: Польща, Німеччина, Нідерланди і Швеція.

Думаю, вже можна говорити про твої відчуття від туру. Які емоції він викликає у тебе?

– Емоції переповнюють. Я думаю, тур вдався на славу, нас дуже тепло приймали у кожному місті, де ми були. Ми почали свій тур з Харкова, потім були Суми, Полтава, Дніпро, Вінниця, Одеса.

Насправді зараз в Україні з’явилась велика кількість артистів, які грають класну музику, і всі ці артисти почали їздити в тури. Тури у музикантів в основному відбуваються навесні та восени. І їздять вони, як правило, у ті ж міста, де є майданчики, де можна робити концерти.

І є проблема, що люди в регіонах часто не можуть собі дозволити сходити на концерти усіх своїх улюблених в гуртів. В місто може приїхати 10 колективів, але людям доводиться вибирати один, тому що зарплатня не дозволяє. І це сумно, тому що хотілося б, щоб українська культура росла й розвивалася.

Багато людей навіть не розуміють, навіщо ходити на концерти, вони не розуміють, у чому унікальна емоція від таких концертів, якщо можна просто відкрити YouTubeі подивитися концерт. Але я вас запевняю, що це абсолютно різні емоції, і ту емоцію за жодні гроші не купиш.

Я просто закликаю людей ходити на концерти будь-яких гуртів. По-перше, для того, щоб підтримувати українську музику, по-друге, щоб розвивати українську культуру, і по-третє, об просто отримати ту емоцію, яку можна отримати безпосередньо на живому концерті.

Концерт, який 24 числа відбудеться в Атласі – він чимось особливий?

– Для мене кожен концерт особливий. Я ніколи не знаю, чим він розпочнеться, чим закінчиться. Це пригода, до якої ми щоденно готуємося. Це буде унікальний концерт… Я взагалі не знаю, як можна говорити про концерт. Про музику не говорять. Її або слухають, або грають.

У 2018 році в одному з інтерв’ю ти сказав, що Євробачення тебе не цікавить, адже є значно цікавіші речі. І от, вже у 2019 році ти з’являєшся на сцені Нацвідбору. Що ще з гуртом ви "не плануєте"?

– Я можу змінювати свою точку зору хоч кожного дня. Або розчаровуватися у чомусь. І це впливає на прийняття мною якихось важливих рішень.

Наша перша спроба на Євробаченні була у 2011 році, ми дійшли до фіналу, але зазнали поразки, разом з Джамалою. Я пам’ятаю, як вона засмутилася, кинула букет квітів і пішла. Власне, після того я прийняв для себе рішення, що більше не братиму участь у цьому конкурсі.

Але у цьому році Руслан Квінта запропонував мені взяти участь, я погодився. Але погодився лише за умови, що у нас з’явиться пісня. Він сказав, що у мене ще є декілька місяців на написання пісні. Ми доробили одну з замальовок, які у нас були, і це була пісня "Назавжди-Навсегда". Ми надіслали її керівництву телеканалу, там сказали: "Може, ви напишете щось більш драйвове?" Ми написали ще одну пісню, англомовну, після прослуховування якої вони сказали: "Ні, давайте зупинимося усе-таки на першій, тому що вона найбільше підходить до нашого менталітету, дівчата будуть плакати".

Я, в принципі, у своєму житті не шкодую ні про що, окрім тих можливостей, які в мене були, а я ними не скористався. Участь у Євробаченні – це, безумовно, для мене і для усієї нашої команди колосальний досвід, який тепер з нами залишиться, нові знайомства і, так само, нові можливості.

Читайте також: "Час змінювати формати на неформати" – лідер гурту BAHROMA

Щодо пісні "Назавжди-Навсегда", з якою ви виступали на Нацвідборі, ти казав, що писав цю пісню фактично упродовж усього свого життя.

– Треба розуміти, що ця пісня зачіпає мою особисту історію, досить непросту, тому що я виріс у провінційному містечку в Донецькій області, і в 2014 році мої батьки були вимушені виїхати з цього міста, залишити країну взагалі. Пісня якраз про це.

І, власне, цього міста вже немає на карті України. Це все дуже сумно. Подивимося, як розвиватимуться події далі.

"Для мене кожен концерт – це пригода" – лідер гурту BAHROMA

Новини по темі