Мобільний додаток

Під час передачі президентських повноважень можливі провокації з боку Росії – політолог

22.04.2019 р., 16:05

В ефірі "РанокПРО" політолог Олег Саакян розповів, які ризики можуть виникнути під час передачі президентських повноважень.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Олег Саакян розповів, що під час передачі влади він нинішнього президента новому можуть виникнути серйозні ризики в плані безпеки держави.

"Є досить високий ризик, що Російська Федерація спробує "прощупати" нового президента. Це може бути активізація по лінії фронту, можуть бути провокації іншого характеру. Тому що насправді лінія фронту у нас не на сході, вона майже по всьому прикордонню з Російською Федерацією, включаючи Придністров’я", – пояснив політолог.

Відповідно, у цій ситуації передача влади в секторі безпеки має відбутися якомога швидше і якомога послідовніше, щоб збереглися тяглість влади і тяглість функцій, наголосив Олег Саакян.

Читайте також: Політологи підводять підсумки виборів: на Зеленського чекає розвіртуалізація

Він додав, що в цій ситуації недосконалість українських інституцій в оборонній сфері, їх слабкість та малоефективність працюватимуть на користь держави.

"На жаль, у нас дуже архаїчна ця система. В умовах, коли система працює неефективно або працює тільки тоді, коли є воля на те, щоб вона працювала, від президента залежить ще менше, ніж якби вона працювала ефективно. Тому що навіть дурне рішення, яке може бути дане згори, не факт що буде виконане", – пояснив Олег Саакян.

Політолог наголосив, що хоча тут, за іронією, слабкі інституції грають українцям на руку, громадянське суспільство має докласти всіх зусиль для їх вдосконалення.

Нагадаємо, учора відбувсядругий тур президентських виборів. Станом на 16:00 опрацьовано 99,48% протоколів по Україні. 73,23%  голосів виборці віддали за Володимира Зеленського, 24,45% – за чинного президента Петра Порошенка. У виборах взяли участь понад 18 млн виборців.

На фото політологи Олег Саакян, Станіслав Шулімов, Антон Суслов

Під час передачі президентських повноважень можливі провокації з боку Росії – політолог

Новини по темі