Мобільний додаток

"Фестиваль дослідить, куди рухається демократія останні 30 років" – організатор KISFF

16.04.2019 р., 16:14

У кінотеатрі "Київ" 17 по 21 квітня відбудеться Восьмий Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. В ефірі "ДеньПРО" Кирило Марікуца, організатор Kyiv International Short Film Festival.

Ведуча:

Марія Сизон

Кирило Марікуца розповів, що організатори підготували 35 різноманітних кінопрограм, які у дні фестивалю будуть представлені у кінотеатрі "Київ".

"Цього року – 30 років від подій, які так чи інакше змінили політичне, геополітичне та культурне середовище Європи, а також нашої країни. Нам було цікаво подивитися в розрізі тих подій, які відбувалися 30 років тому, куди рухається питання демократії. Особливо в Україні це зараз дуже актуально", – розповів організатор фестивалю.

Саме події 1989 року стануть одним з фокусів фестивалю, їх висвітлюватимуть три різні добірки фільмів.

"Одна з них – про падіння Берлінської стіни, інша – про події в країнах-сусідах, країнах Східного блоку, це Румунія, Чехословаччина, Угорщина…  А третій блок буде близький нам, тому що він буде присвячений 30-річчю з року заснування анімаційного фестивалю КРОК", – поділився Кирило Марікуца.

Він наголосив, що для фестивалю дуже важливо побачити, куди рухається демократія в усьому світі в останні роки.

"Так само програма, присвячена Берлінській стіні, буде охоплювати не тільки Берлінську стіну, але й ті стіни, які існують у різних куточках світу і сьогодні. Це такий наскрізний погляд від 60-их років, коли була збудована Берлінська стіна, до сьогодення, коли, здавалося б, уже не має існувати жодних стін, але вони з’являються щороку", – пояснив організатор KISFF.

Іншим міні-фокусом фестивалю стане кіно Сенегалу, у якому буде представлено два блоки фільмів. Один з них – це ретроспектива, до якої увійде перший сенегальський фільм, який отримав премію Венеціанського фестивалю. Другий блок буде присвячено сучасному сенегальському кіно.

"Також Берлінале представить своєрідний спотлайт у рамках нашого фестивалю. Окрім блоку, присвяченого падінню Берлінської стіни, у якому вони виступали куратором, ми також представимо добірку вибраних робіт за 10-річчя існування короткометражної програми на Берлінале", – розповів Кирило Марікуца.

Восьмий Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів відбудеться у кінотеатрі "Київ" з 17 по 21 квітня.

"Фестиваль дослідить, куди рухається демократія останні 30 років" – організатор KISFF

Новини по темі