Мобільний додаток

Черги за субсидіями утворилися через некоректні дані, вказані людьми — експерт

9.04.2019 р., 18:33

В Україні діє новий механізм нарахування субсидій. Про монетизацію і її наслідки в ефірі програми “Сьогодні. Вдень" на Українському радіо говорили з експертом — директором департаменту соціальної політики Інституту місцевого розвитку Антоном Левицьким.

 

Ведучий:

Роман Коляда

 

Черги біля банківських кас за субсидіями — явище тимчасове і спричинене тим, що нова система нарахування субсидій перебуває на етапі становлення. Про це розповів Антон Левицький, який пояснив, що до "Ощадбанку" відправили лише субсидійні кошти для тих людей, які подали некоректні дані.

"У випадку з утворенням черг, мова йде про становлення системи. Уряд намагався зробити так, щоб всі пенсіонери отримали субсидії там, де вони отримують пенсії. Якщо пенсіонер отримує пенсію на картку, то субсидія теж на картку прийде, і не потрібно буде йти в банк і ставати в чергу. Якщо пенсію приносить поштар, то так само йому принесе субсидію поштар. Звідки ці заяви про черги — перш за все тому, що були некоректні дані. Наприклад, якщо пенсіонер призверненні за субсидіями не вказав правильно номер паспорта чи ідентифікаційний код", — пояснює Антон Левицький.

Це перші проблеми, які, як з'ясувалося, почалися з запуском системи. Тож тим, у кого були виявлені такі помилки, кошти надійшли в "Ощадбанк".

Наразі люди не поспішають сплачувати отриманими коштами за комунальні платежі. І для цього передбачено певні контролюючі механізми.

"Якщо раніше заборгованість можна було накопичувати три місяці, то зараз заборгованість в один місяць (коли минув місяць після завершення терміну оплати послуг) одразу ж буде каратися припиненням виплати субсидії", — застерігає гість студії.

У відповідь на численні запитання слухачів, експерт запевняє: зарахування за березень уже здійснені, виплати вже перераховані на Пенсійний фонд і "Ощадбанк". У виплатах за квітень же вартість нарахування буде зменшено, зважаючи на дату завершення опалювального сезону в кожному конкретному населеному пункті.

Слухати розмову повністю, включно з телефонними дзвінками можна в нашому архіві.

Черги за субсидіями утворилися через некоректні дані, вказані людьми — експерт

Новини по темі