Мобільний додаток

НАТО захищає безпеку в Європі, в той час, коли Росія переродилася на булінгову силу — Андрій Веселовський

5.04.2019 р., 10:17

Цього тижня виповнилося 70 років від створення НАТО. Чи не віджила себе модель Альянсу і чи отримало НАТО "друге дихання" після агресії Росії, розмірковував в ефірі програми “Сьогодні. Зранку”  в ефірі Українського радіо керівник Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії наук України Андрій Веселовський.

Ведучі:

Богдан Буткевич

Христина Стець

Говорити про протиставлення НАТО і Євросоюзу, або про "непотрібність" присутності Альянсу в Європі — не на часі. Адже США та ЄС хоч і конкуренти, проте їхня мета збігається, це є складові одного організму, — переконаний Андрій Веселовський.

"За 70 років у Північноатлантичному альянсі були різні періоди активності, реформування і таке інше. Наприклад, в 1956 році Альянс Пожвавився під час Суецької кризи, коли частина країн НАТО виступали за втручання, інші — проти. Це приклад того, що ми просто не знаємо, або  забуваємо історію. Зараз інший етап — Російська Федерація переродилася в булінгову силу в Європі і агресивного сусіда для своїх сусідніх держав. Альянс захищає безпеку в Європі, це живий організм, який реагує на загрози", — вважає експерт.

Він не поділяє думку, що НАТО і ЄС є конкурентами, які мають різні погляди на безпеку.

"Говорячи про конкуренцію між НАТО і ЄС — це як конкуренція між м’язами та мозком. Але організм це все збалансовує. Ми маємо справу з ліберально-демократичним західним світом. Один є демократично-соціальний, інший — оборонний, тому шкоди вони один одному не завдадуть. Всі західні країни об’єднані поняттям безпеки, демократії, взаємодопомоги. Коли справа доходить до серйозного, коли на когось нападають, всі згадують, що в них є м’язи. І тоді зявляється підтримка НАТО",  — вважає Андрій Веселовський.

Слухайте програму повністю за посиланням.

НАТО захищає безпеку в Європі, в той час, коли Росія переродилася на булінгову силу — Андрій Веселовський

Новини по темі