Мобільний додаток

Експерт пояснив, чому у квітні виробники купуватимуть газ дешевше, ніж населення

31.03.2019 р., 17:07

Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко в ефірі Українського радіо в програмі "Економ-варіант" пояснив, чому у квітні українські виробники зможуть купувати газ дешевше, ніж населення.

Ведучий:

Сергій Сулим

"Цей принцип, коли населення купує дорожче, притаманний європейським країнам, де є ринкове ціноутворення на газ. Різниця може сягати 15-20%", — зазначив Сергій Дяченко.

Експерт зауважив, що промислові споживачі як великі покупці є більш привабливими.

"Промислові споживачі привабливіші як великі покупці. Крім того, собівартість постачання до промислових споживачів часто є нижчою. Постачання газу до промислових споживачі може здійснюватись на середньому тиску, а для населення потрібен низький тиск", — сказав він.

Дяченко зауважив, що для України такий принцип не  типовим у зв’язку з соціальним фактором, а період низьких цін для промисловості не буде тривалим.

"Для України це не є типово, оскільки для нас суттєвим є соціальний фактор. Наразі у нас промисловий сектор перейшов практично на ринкові відносини, а для населення працює фіксована ціна. Зараз відбулось значне падіння на світовому ринку нафти, тому ми це також відчули і , як наслідок, впала ціна. Проте ціна на нафту поступово підвищується. Таким чином, цей період низьких цін не буде тривалим", — пояснив експерт.

Нагадаємо, у квітні виробники зможуть купувати газ дешевше, ніж населення. Як повідомляє НАК "Нафтогаз України", ціна газу для промислових споживачів, що здійснили передоплату, у квітні буде на 245,5 грн нижчою за ціну газу для населення.

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com

Експерт пояснив, чому у квітні виробники купуватимуть газ дешевше, ніж населення

Новини по темі