Мобільний додаток

Як кожен українець може контролювати ремонт доріг у своєму регіоні — розповідає експерт

28.03.2019 р., 11:21
В Україні з'явився портал моніторингу витрат на ремонт доріг. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку"  голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук розповів про те, що можна побачити на порталі, та як за його допомогою нього можна контролювати ремонт доріг.
 
Для кого створений портал
 
Цільова аудиторія цього інструменту — платники податків, перш за все автомобілісти, люди, які платять за дороги і і мають право розраховувати на те, що ці дороги будуть якісними. 
 
Як це працює
 
Цей інструмент працює автоматично, тобто написаний робот, який регулярно ходить на сайти міністерства фінансів, системи Prozorro, забирає звідти з потрібних полів необхідну інформацію і у зручному вигляді на сайті BRDO видає для того, щоб було зрозуміло, скільки ви як автомобіліст платите за дороги, і можна було контролювати використання ваших коштів.
 
Про що можна дізнатися на порталі
 
Цей портал дозволяє досить швидко і зрозуміло дізнатися, скільки власне коштів на будівництво доріг витрачено, наприклад, в Полтавській області, чи в Чернігівській, чи в Одеській, чи в Львівській. Ви можете легко зайти на цей портал і подивитися скільки коштів було витрачено, ким витрачено, скільки коштів витратила держава на загальноукраїнські дороги, скільки — місцева влада на дороги місцевого значення, які власне були тендери проведені, хто в цих тендерах перемагає і так далі і тому подібне. 
 
Контроль корупційних ризиків
 
Ці дані дозволяють робити безліч висновків, наприклад про те, в якій області конкуренція   є за подібний вид робіт і влада намагається дотримуватися принципу конкурентності та просто оголошує певні підряди і обирає найкращу пропозицію, а в яких областях з конкуренцією є проблеми. Де влада намагається віддавати тендери якимось своїм компаніям і так далі і тому подібне. Це різні моделі. Саме по собі це криміналу не містить, але абсолютно точно випадки, коли влада не стимулює конкуренцію, свідчить про те, що там є додаткові корупційні ризики, на що безумовно мають звертати увагу в тому числі правоохоронні органи. 
 
Слухати повну версію.
 
Фото: Укрінформ
Як кожен українець може контролювати ремонт доріг у своєму регіоні — розповідає експерт

Новини по темі