Мобільний додаток

У ЄС закликають Росію негайно повідомити про місце перебування зниклих кримських татар

27.03.2019 р., 16:28

У ЄС закликали Росію повідомити місця перебування кримських татар, затриманих під час обшуків у Криму, та поважати їхнє право на юридичний захист. Про це розповіла DW речниця глави Єврокомісії Майя Косьянчич

"Точні місця перебування затриманих повинні бути негайно повідомлені усім, кого це стосується", — наголосила речниця та закликала поважати право затриманих на юридичних захист.

Косьянчич підтвердила позицію ЄС, що Росія повинна "припинити свавільні обшуки приватної власності, яка належить кримським татарам". Крім того, від Москви очікують всіх необхідних кроків для забезпечення того, щоб усі люди на території анексованого Криму могли без жодної дискримінації реалізовувати свободи слова, мирних зібрань, об'єднань, думки, совісті та релігії.

Читайте також: У Європарламенті засудили переслідування владою РФ кримських татар та окупацію Криму

Позицію щодо обшуків кримських татар висловило і Міністерство закордонних справ України.

"Саме так новою хвилею репресій – РФ відповідає на п’яту річницю ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 "Територіальна цілісність України". Масштабний характер переслідувань яскраво свідчить про налаштованість Росії на подальше посилення практики репресій та залякувань громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях",  — вважають у МЗС та наполягають на виконанні Росією згаданої резолюції.

Тим часом, за повідомленням журналіста Антона Наумлюка, кількість затриманих кримців сягнула 20. Їх доставили в управління ФСБ в Сімферополі. Всіх звинувачують в участі у терористичній організації. Місце перебування ще чотирьох — невідоме, їх шукають на околицях с. Строгонівка.

"Дев'ятнадцять затриманих, а також ті, місцезнаходження яких невідоме, підозрюються в участі в "Хізб ут-Тахрір" по частині 2 статті 205.5 КК РФ. Решта 5 - по частині 1. У слідчій групі слідчі з Криму, Краснодара і Ростова. У тому числі слідчий Ігор Скрипка, який вів справу Ільмі Умерова. Керує слідчою групою Сергій Махнєв", — повідомив журналіст. Він також надав інформацію про те, що в родинах арештованих кримських татар залишилося 55 дітей.

Нагадаємо, російські силовики провели обшуки у понад 25 оселях кримських татар у Сімферополі та поряд з ним. У ФСБ Росії при цьому заявили, що обшуки здійснюються у зв'язку з організацією "Хізб-ут-Тахрір", яка заборонена у РФ.

Фото: Кримська солідарність

У ЄС закликають Росію негайно повідомити про місце перебування зниклих кримських татар

Новини по темі