Мобільний додаток

У Південній Америці створили новий регіональний блок PROSUR

23.03.2019 р., 13:07

Вісім країн Південної Америки в п'ятницю 22 березня, сформували регіональний блок PROSUR, який повинен прийти на зміну Союзу південноамериканських націй (UNASUR). Про це повідомляє DW.

Про запуск нової ініціативи було оголошено в столиці Чилі Сантьяго. Крім цієї країни, до блоку приєдналися Аргентина, Бразилія, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Перу і Гайана.

У завдання об'єднання увійшли захист демократії, а також "оновлення і зміцнення" регіональної інтеграції, відзначається в спільній декларації лідерів.

Наступника Чавеса, главу Венесуели Ніколаса Мадуро, на зустріч в Сантьяго не запросили. У той же час запрошення було направлено тимчасового президента країни та голови Національної асамблеї Хуану Гуайдо. Однак він своїх представників на переговори не надіслав. Про причини відсутності не повідомляється.

Нагадаємо, блок UNASURбув створений в 2008 році за ініцатіви обіймав на той момент пост президента Венесуели Уго Чавеса, а також тодішніх президентів Бразилії та Аргентини —Лули да Сільви і Крістіни Кіршнер. З часом 12 країн призупинили своє членство в UNASUR — частково через розбіжності, а також у зв'язку з неготовністю блоку сприяти врегулюванню ситуації в Венесуелі.

Церемонія підписання декларації про створення PROSUR, фото: Reuters

У Південній Америці створили новий регіональний блок PROSUR

Новини по темі