Шабунін: аудит "Укроборонпрому" можна провести швидко, але є питання допуску до держтаємниці

Шабунін: аудит "Укроборонпрому" можна провести швидко, але є питання допуску до держтаємниці

Аудит "Укроборонпрому" можна провести достатньо швидко, але аудиторів можуть не допустити до всієї необхідної документації, оскільки частина з неї є державною таємницею. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
 
"Залежно від глибини аудиту, якщо це будуть робити українські компанії, то можна і три роки робити, але я думаю, що кварталу достатньо цілком, просто питання до чого їх допустять. Ми повертаємось до теми грифу. Зняти держтаємницю, це ж не просто оприлюднити, це можливість допустити аудиторів  до документації, тому я скептик, що це буде зроблено, принаймні з цим президентом", — вважає Віталій Шабунін. 
 
На його думку, бажано, що аудит паралельно проводило кілька міжнародних компаній.
 
"Бажано, щоб це була міжнародна інституція і не одна. Хоча б дві компанії з так званої провідної четвірки, які будуть робити аудит паралельно, тому що і західним компаніям, особливо їх українські офіси, як би пом'якшене сказати, не чужі особливості української ментальності", — переконаний активіст.
 
Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили перші дві частини розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.
 
Сам Олег Гладковський 26 лютого звернувся до правоохоронних органів із заявою про перевірку оприлюднених у розслідуванні фактів про незаконні схеми при закупівлях в армії, а також попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО. 4 березня президент України Петро Порошенко звільнив його з посади.
 
Також 4 березня журнаілсти bihus.info оприлюднили третю частину розслідування про корупцію в сфері оборони, в якому йдеться, що "Укроборонпром" нібито закуповував  шість висотомірів для літака Ан-26, вартість яких після продажу через фірму-прокладку з ОАЕ зросла у 5-7 разів. 
 
Державний концерн "Укроборонпром" вважає, що факти оприлюдені в розслідуванні є маніпуляцією.
 
Слухати повну версію.