Мобільний додаток

Порошенко підписав закон про заборону росіянам бути спостерігачами на виборах в Україні

26.02.2019 р., 11:52

Президент Петро Порошенко підписав "Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні", який забороняє громадянам Росії бути офіційними спостерігачами на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах.

26 лютого 2019 року повернуто з підписом від президента, йдеться в карті законопроекту на сайті Верховної Ради.

Також Порошенко у Твіттер написав, що підписав законопроект.

Як повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту, Росія готує безпрецедентне втручання у вибори в Україні, передбачивши на роботи спецслужб Росії по втручанню у вибори в Україні близько 350 мільйонів доларів США. Присутність російських спостерігачів на виборах може стати приводом інформаційних атак шляхом перекручування фактів щодо виборчого процесу в України, а також зниження довіри до результатів волевиявлення Українського народу.

З огляду на це, 23 січня 2019 року Центральна виборча комісія України звернулася до іноземних держав та міжнародних організацій, які мають намір здійснювати спостереження за ходом виборчого процесу, щодо ретельного відбору кандидатів при прийнятті рішення про направлення офіційних спостерігачів.

Міністерство закордонних справ України також наголосило, що не реєструватиме офіційних спостерігачів від Російської Федерації на українських президентських виборах та направило відповідне повідомлення до Бюро з демократії та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада заборонила громадянам Росії бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. За таке рішення проголосували 232 народних депутата.

Порошенко підписав закон про заборону росіянам бути спостерігачами на виборах в Україні

Новини по темі