Обирай пісні. Визначай переможця

Тематичні програми Українського радіо до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

19.02.2019 р., 15:28

20 лютого до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні три канали Українського радіо підготували тематичні програми.

Українське радіо
У найтрагічніший день за кількамісячну історію Майдану Українське радіо присвятить цим подіям кілька програм.
Побиті "Беркутом" батько та син стали одним із символів Майдану, а фотографія з їхнім зображенням облетіла весь світ. Микола Кузнєцов – той самий батько, провідний науковий співробітник Інституту кібернетики імені Глушкова, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук та учасник Революції Гідності стане гостем програми "Сьогодні.Вдень" о 13:15 (а також телеверсії "РадіоДень" на Суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ), де згадає події 18-20 лютого.

О 17:00 відбудеться трансляція наживо спеціального засідання Генасамблеї ООН, де Президент України Петро Порошенко робитиме доповідь про окуповані території України. Спеціальне засідання заплановане в межах нового пункту порядку денного Генасамблеї, який провела Україна у вересні минулого року.

Також планується вихід повної версії програми "Персона грата" за участі начальника управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка, коротку версію якої можна було послухати 18 лютого о 18:35.

Радіо Промінь
У цей день на Радіо Промінь будуть розповідати, згадувати, а також запрошувати людей, які творили Майдан. В ефірі звучатимуть історії людей, яких змінив Майдан і які тепер змінюють наше суспільство.

 

"Для нас, як для музично-молодіжної радіостанції, сфера музики під час цих подій – особлива. Музика була на той час і своєрідним каталізатором, і опорою для тих, хто стояв на Майдані. Радіо Промінь розповідав про події Революції Гідності мало не з перших днів. Хрещатик, 26 зовсім поруч з Інститутською та Грушевського. Ми не могли й не хотіли бути осторонь. Журналісти були на барикадах після ефірів. Музиканти та активісти були в нас в ефірі, залишаючи барикади й повертаючись туди знов. Музика давала силу, віру й була нашим емоційним дзеркалом", – зазначила креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко.

Так, о 8:05 у межах програми "Ранок ПРО" ведучі Ольга Бабчук і Ярина Скуратівська проведуть трьохгодинний спецпроект "Історії людей, які змінюють історію". До спецпроекту долучаться: відома піаністка Антуанетта Міщенко; трубач Костянтин Олійник, який щоранку грав на своїй трубі на Майдані; піаноекстреміст Богдан Дніпров, який нині перебуває на Сході України. Згадають людей, для яких події Майдану змінили їхню подальшу діяльність, а також медиків Майдану разом із львівською волонтеркою, дитячою хірургинею Уляною Білоус. Також співзасновниця "Євромайдан SOS", голова правління громадянських свобод Олександра Матвійчук завітає до студії, щоб поділитися своєю історією змін.

Радіо Культура
О 08:10 у програмі "Культура.LIVE" художниця Вікторія Романчук розкаже про власне сприйняття Майдану й втілення його в проекті "Сторожа".
О 9:10 американський режисер з українським корінням Дем’ян Колодій розповість про свій фільм "Воля або смерть", мета якого показати події того часу за кордоном.
О 10:10 у програмі "Імператив" ведуча Наталія Грабченко запросить до себе в студію драматургиню Наталію Ворожбит і режисера Андрія Мая, які розкажуть про історію створення вистави театру імені Івана Франка "Щоденники Майдану".
Радіоверсію вистави "Щоденники Майдану" (редакторка Світлана Гудзь-Войтенко) слухачі зможуть почути в ефірі Радіо Культури вже о 21:00.
О 11:05 у програмі "Тільки музика" прозвучать твори українських композиторів, більшість яких присвячені подіям лютого 2014, у виконанні заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо. Диригент – Володимир Шейко.
О 12:05 у програмі "Без письменника" ведуча Олена Гусейнова говоритиме про усну історію Майдану, про те, як наша найтравматичніша пам’ять долає спокусу витіснення й стає друкованими книжками. Про книжки, які вийдуть друком до п’ятої річниці розстрілів на Майдані, розповідатиме кураторка видавничих проектів Музею Революції Гідності Ольга Сало.
О 18:00 у програмі "Ліра" ведуча Світлана Артеменко обговорить і прослухає з гостем студії композитором Віктором Степурком музичні твори, які відтворюють трагічні події Майдану, та залучить до розмови композиторку Ганну Гаврилець, яка писала музику під час Майдану.
О 19:00 відбудеться пряма трансляція концерту з Будинку звукозапису "Шлях до Свободи" за участі симфонічного оркестру із хоровою капелою Українського радіо спільно із сестрами Галиною та Лесею Тельнюк.

Також упродовж дня слухачі зможуть почути спеціально підготовлену програму "Поезія на Культурі" до Дня пам'яті Героїв Небесної сотні.

 

Оксана Забужко спеціально для цього проекту Радіо Культури прочитала свій легендарний вірш-передчуття з книжки "Диригент останньої свічки", яка вийшла в 1990 році.

Кіноакторка Юлія Чепурко прочитала вірші, написані в дні розстрілів. Це тексти Юлії Мусаковської, Мар’яни Савки та Катерини Калитко.

Ія Ківа спеціально для цього проекту зробила автопереклад власного російськомовного вірша, написаного 20 лютого 2014 року. Також на слухачів чекає поезія Юрія Андруховича, Сергія Жадана та Дмитра Лазуткіна.

Продюсерка Радіо Культури Ірина Славінська поділилася власною думкою про висвітлення подій Майдану: "Культура є універсальним інструментом діалогу – і діалогу із собою також. 20 лютого цей діалог ми допоможемо вести за допомогою музики, поезії, театру, живопису, що постали у вирі Революції Гідності. До Євромайдану з першого дня долучилося чимало мисткинь і митців, а мистецтво одразу стало потужним інструментом спротиву. Саме тому 20 лютого на Радіо Культурі ми пропонуємо програму, що дасть змогу провести цей день у роздумах, аби згадати, помріяти, зворушитися та випростатися".

Новини по темі