Мобільний додаток

Верещук: коли Росія як сторона конфлікту сяде за стіл перегорів, ми зможемо говорити про виконання Мінських угод

17.02.2019 р., 18:32

Тільки після того, як Росія як сторона конфлікту, а не як третя сторона, сяде за стіл перегорів з Україною, ми зможемо говорити про виконання Мінських угод, переконана керівник Центру політичного діалогу Ірина Верещук. Про це вона повідомила в ефірі Українського радіо в програмі "Україна. Сьогодення".

Ведучий:

Олександр Піддубний

"Волкер правий. Росія щодня порушує Мінські угоди, звинувачуючи у цьому Україну. Остання Мюнхенська безпекова конференція, де Лавров вкотре повторив російську мантру, що Україна не виконує свою частину Мінських угод. Але тут проблема в наступному. Навіть якщо б ми захотіли виконати свою частину Мінських угод, все б звелось до того, що Росія не визнає себе стороною в конфлікті", — зазначила Ірина Верещук.

Ірина Верещук зауважила, що тільки після того, як Росія як сторона конфлікту, а не як третя сторона, сяде за стіл перегорів з Україною, ми зможемо говорити про виконання Мінських угод.

"Тільки після того, як Росія як сторона конфлікту, а не як третя сторона, сяде за стіл перегорів з Україною, нехай навіть за посередництва США, Франції чи Німеччини, ми зможемо говорити про виконання Мінських угод. Рано чи пізно вона сяде", — сказала вона.

Верещук додала, що "санкції мають бути такими болючими, такими всеохопними та всеосяжними, вони мають бути наскільки персональними, секторальними та глибокими, щоб Росія відчула їх. Вона і так їх відчуває. Ми бачимо це по її економіці, по росту ВВП, якого практично немає, але це ще не достатні санкції для того, щоб вона сіла. І це залежить від світової спільноти".

Читайте також — Кучеренко: не можна відмовлятись від Мінська, не маючи іншого гуманітарного майданчику

Як повідомляється, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія щодня впродовж чотирьох років порушує Мінські угоди.

Нагадаємо, комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки", підписали учасники Тристоронньої контактної групи: посол Гайді Тальявіні (від ОБСЄ), другий президентом України Леонід Кучма (від України) та посол Росії в Україні Михайло Зурабов (від Росії).

Прослухати повну версію.

На фото: Ірина Верещук, facebook.com

Верещук: коли Росія як сторона конфлікту сяде за стіл перегорів, ми зможемо говорити про виконання Мінських угод

Новини по темі