Мобільний додаток

LAUD: "Я йду на Євробачення за перемогою"

16.02.2019 р., 16:52

Владові Каращуку, також відомому як LAUD, всього 21 рік, але за тривалістю музичної кар’єри його можна вважати аксакалом української поп-сцени. Він співає і пише музику змалечку. Прорвавшись через фінал "Голосу країни" у 2016 році, він став відомим усій Україні. В ефірі "РанокПро" LAUD розповів про участь у Нацвідборі Євробачення та свою дружбу з Джамалою, та пояснив, чому йому простіше писати пісні англійською.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Ярина Скуратівська: – Ти виріс у родині музикантів. Батьки тебе навертали до музики, чи на це була твоя добровільна згода?

– Насправді, інколи примушували.

У мене було декілька активностей в дитинстві. У мене була гітара, у мене була англійська мова, у мене було тхеквондо. Я різносторонньо розвивався.

Євген Павлюковський: – А як твої батьки – класичні музиканти – поставилися до того, що ти пішов у поп-середовище?

– Нормально поставилися. Вони також розуміють, що є багато музики, і не тільки класику слухають. Вони їздили зі мною, ще в дитинстві, на різні конкурси, брали активну участь у моєму розвитку, і розивалися разом зі мною. І я почав їх вести трошки в інше русло.

ЯС: – Є такий стереотип, що всі дитячі конкурси побудовані винятково на батьківських амбіціях.

– Можливо. Але я можу сказати, що саме завдяки цим дитячим конкурсам я став таким упевненим, яким я є на сцені сьогодні.

ЯС: – Окрім Глієра, ти навчався ще й у Американській музичній академії. Що тобі дало це навчання?

– У Бостоні є BerkleeCollegeof Music, і один з представників приїхав до Києва і створив тут Американську музичну академію, з трохи спрощеною системою, але дуже дієвою, як у Берклі.

Вона не просто сприяла певним зрушенням, вона реально почала мою мозкову активність в плані музики. Реально, саме з цього розпочалася моя творчість, я почав писати пісні і по-іншому мислити.

А Глієра – це дуже архаїчний заклад. Воно дуже стримує.

ЯС: – Якщо говорити про стримування. Ти працюєш з продюсером Джамали. Джамала є на Євробаченні суддею. Наскільки взагалі можна говорити про об’єктивне суддівство у такому випадку?

– Насправді, Джа дуже прискіплива, і вона дуже об’єктивна у цьому плані. Якщо є що критикувати, вона буде це критикувати.

ЄП: – Якщо ти її "Джа" називаєш, значить, ви у досить дружніх стосунках?

– Ми дружимо вже досить давно, і часто бачимося в одній студії. Інколи разом їздимо на фестивалі. На Євробаченні бачимося. Я працював у неї на розігріві.

Про пісню, з якою я йду на Євробачення, вона мені ще нічого не казала. Я думаю, вона слухала її, але поки що утримується від коментарів.

ЯС: – Ми чули, що тобі простіше писати пісні англійською.

– Це правда. Для мене англійська дуже природна, я вчив її з самого дитинства і дуже до неї звик. Насправді в англійських та американських піснях використовується зовсім інша ритміка, мелізматика та побудова фраз. Тому англійською мені значно простіше побудувати класну фразу, аніж іншими мовами.

ЯС: – А навіщо тоді тобі український ринок, якщо ти одразу можеш стартувати за кордоном?

– Одразу "стартонути" – це, звісно, мрія кожного. Але не завжди стартується.

Коли до мене приїжджали знайомі вокалісти з Америки, не просто круті, а дуже круті, вони казали: "Чувак, тобі не треба це. Не треба їхати в Америку, де пробитися практично неможливо". Там все вже зарезервовано, скажімо так.

ЄП: – А чому ти так наполегливо рвешся на Євробачення?

– Для мене Євробачення – це такий цікавий етап, це можливість виступу на крутій великій сцені. Євробачення – це один такий неповторний момент, який буває раз у житті.

ЯС: – Яке у тебе враження від цьогорічних учасників Національного відбору?

– Відбір дуже різноманітний. Мікс на кожен смак, і це, насправді, круто. Я не міг навіть подумати, що деяка музика, з того, що ми почули на першому півфіналі, може звучати на Євробаченні.

ЯС: – Минулого року ти вже брав участь у Нацвідборі. Цього року повернувся за перемогою?

– Звісно. Я думаю, що немає сенсу просто йти, якщо в тебе немає ніяких цілей.

Сьогодні ввечері LAUD виступить у другому півфіналі Національного відбору на Євробачення–2019 з піснею "2 дні".

Сьогодні, 16 лютого у прямому ефірі на телеканалах UA:Перший та СТБ відбудеться другий півфіналу Національного відбору на Євробачення–2019.

Учасники виступатимуть у такому порядку:

1. Ivan NAVI

2. ANNA MARIA

3. KAZKA

4. KiRA MAZUR

5. LAUD

6. KHAYAT

7. Braii

8. Freedom Jazz

LAUD: "Я йду на Євробачення за перемогою"

Новини по темі