Мобільний додаток

День закоханих: психологиня розповіла, скільки живе кохання

14.02.2019 р., 19:29

"Кохання живе три роки" – так стверджував французький письменник Фредерік Бегбедер. У День усіх закоханих психологиня Олександра Зінькова в ефірі "ДеньПРО" розповіла, скільки насправді живе кохання.

Ведучі:

Марія Сизон, Анна Данько

Олександра Зінькова зауважила, що з антропологічної точки зору кохання живе навіть менше: тільки близько року.

"Це мова не про кохання, а саме про почуття закоханості, – зазначила психологиня. – Коли ми ще жили у первісному суспільстві в печерах, для нас головною метою стосунків було відновити себе біологічно. Тому люди закохувалися, тобто відчували певний перебіг біохімічних реакцій один до одного, і формували пару. Всім відомо, що під час першої стадії закоханості палає пристрасть у парі, можуть бути дуже насичені статеві стосунки. В печерному житті засобів контрацепції не було, що дуже швидко призводило до появи дитини".

Психологиня пояснила, що саме ці антропологічно сформовані почуття й перенеслися на сучасних людей.

"Наразі відомо, що здоровій людській парі для зачаття дитини в середньому потрібно до року часу. Оця бурхлива пристрасть та ідеалізація партнера, яка триває майже рік, вона антропологічно та біологічно нам дана для того, щоб ми могли за цей час створити нову ячейку сімейну, зробити дитину. А вже потім, коли проходить ця фаза ідеалізації, з’являються якісь обов’язки одне перед одним", – зазначила Олександра Зінькова.

І це почуття закоханості, розповіла психологиня, триває близько року.

"А вже кохання живе значно більше. Якщо, звісно, воно виникає в пари у стосунках, – стверджує Олександра Зінькова. – Кохання вічне, якщо воно є. Або до тих пір, поки пара з якихось причин не вирішить припинити свої стосунки. Таке, на жаль, також трапляється".

Нагадаємо, раніше біологиня розповіла, що таке любов з наукової точки зору, а експерт пояснив, чому чоловіки дарують жінкам шоколад.

Фото pixabay.com

День закоханих: психологиня розповіла, скільки живе кохання

Новини по темі