Мобільний додаток

Данилов прокоментував наслідки ісламської революції

12.02.2019 р., 14:05

40 років тому, 11 лютого 1979 року в Ірані перемогла ісламська революція. Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" прокоментував наслідки ісламської революції.

Ведучий:

Роман Коляда

"Ісламська революція взагалі запустила процес ре-ісламізації у світі. Цей революційний пафос справив неабиякий вплив. З одного боку, він ламав усталений порядок, а з іншого — покликався до дуже модерних революційних лівих ідей. Нафта — це вже другорядний аспект", — зазначив Сергій Данилов.

Сергій Данилов зауважив, що "рушієм революції були не тільки клерикали, не тільки та частина суспільства, яка підтримувала ідеї Хомейні, а й ліві, комуністична партія".

Данилов прокоментував, що рано чи пізно у військово-політичному естеблішменті з’явиться консенсус, що мати ядерну зброю — це добре.

"Ядерна програма декларативно започатковувалась Хомейні. Основні операції та співпраця з іншими подібними країнами або групами, які планують зробити свій ядерний потенціал, почались трішки пізніше. У військово-політичному естеблішменті рано чи пізно з’явиться консенсус, що це добре мати ядерну зброю. Більше того, не зважаючи на передреволюційний стан поточного Ірану, де протести не вщухають, але навіть у цьому іранському суспільстві консенсус, в принципі, є", — сказав представник Центру близькосхідних досліджень.

Прослухати повну версію.

Новини по темі