Мобільний додаток

ІМІ зафіксував 16 порушень свободи слова у січні

12.02.2019 р., 12:56

У січні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 16 випадків порушень свободи слова, з них 11 — із  застосуванням фізичної агресії.

Про це повідомляє прес-служба інституту.

Основними порушеннями прав журналістів стали випадки перешкоджання (сім випадків) та обмеження доступу до публічної інформації (три випадки).

За інформацією ІМІ, порушення сталися в дев’яти регіонах країни. Лідером з порушень цього місяця став Київ з областю (чотири випадки), далі по два випадки зафіксовано на Миколаївщині, Одещині, Херсонщині, Закарпатті та Запоріжжі. Порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада та депутат, представники судової влади та виконавчої гілки влади.

Також перешкоджали журналістам віряни російської православної церкви – це сталося в Чернівецькій області, де перешкоджали зйомці журналістки "Чернівці.Online" Галини Єреміци, у Вінниці охоронці храму не пустили на територію церкви журналістів видання "33-й канал", які хотіли потрапити на збори священиків Московського патріархату. Також журналістів не пускали на апаратну нараду Миколаївської міської ради, а в Одесі приватні охоронці перешкоджали журналістам "7 каналу", які висвітлювали подію, де внаслідок падіння крану загинув будівельник. У Запоріжжі суд вимагав клопотання журналістів на проведення зйомки.

Обмежували доступ журналістів до інформації місцева влада – Херсонська обласна рада (не надала відповіді) і Миколаївська облдержадміністрація (не надала відповіді по суті) – та Міністерство культури (перекваліфікувало запит на звернення).

Також у січні ІМІ зафіксував по два випадки побиття, нападів і погроз. Погрожували журналістам під час фізичного контакту і через соцмережу Фейсбук. Напади сталися в Києві та області. Постраждали, зокрема, журналісти "СтопКору" та "Ділового Переяслава".

По одному випадку зафіксовано судового позову проти ЗМІ та нападу на офіс ЗМІ. Ці випадки сталися в Києві (судовий позов духовного центру "Відродження" Володимира Мунтяна проти "Телебачення Торонто" за сюжет, що вийшов у 2018 році та на Херсонщині (невідомі чоловіки розпилили сльозогінний газ у приміщенні офісу газети "Новий день" у Херсоні та стріляли по вікнах).

За даними Інституту масової інформації з початку року зафіксувано 7 випадків перешкоджання, 3
доступу до інформації, 2 випадки побиття та 2 випадки погроз.

Фото: gettyimages

ІМІ зафіксував 16 порушень свободи слова у січні

Новини по темі