Мобільний додаток

ЗМІ: минулого тижня винищувачі НАТО сім разів перехоплювали літаки Росії

12.02.2019 р., 11:47

Минулого тижня винищувачі НАТО, котрі патрулюють повітряний простір країн Балтії, сім разів вилітали на перехоплення російських літаків.

Про це повідомляє Польске радіо.

За даними видання, польські та німецькі пілоти піднімали машини для розпізнання російських військових літальних машин над Балтійським морем. Як повідомляється, не усі російські літаки мали увімкнені радіолокаційні пристрої і представлений попередньо план полоту.

Зокрема, 5 лютого винищувачі НАТО виявили російський військовий літак Ан-26, що летів у Калінінградську область. Наступного дня винищувачі альянсу розпізнали бомбардувальник Іл-22, що також летів у напрямку Калінінграду. Його супроводжували російські багатоцільові винищувачі Су-35. Того ж дня вдалося розпізнати теж два літаки Су-24М, що летіли із вимкненими радіолокаційними пристроями.

7 лютого літаки НАТО тричі піднімалися у повітря. Того дня пілоти ідентифікували літаки Ан-26, Іл-22 та винищувачі Су-35, що також летіли в Калінінградську область. Тільки в Іл-22 був увімкнений транспондер. 8 лютого пілоти розпізнали російський Іл-78. Літак летів тим самим маршрутом і цього разу, крім увімкненого радіолокаційного зв’язку, він надав свій план польоту.

Нагадаємо, що польські винищувачі F-16 розгорнуті на авіабазі у місті Шяуляй від початку січня. Крім Польщі, безпеку Литви, Латвії та Естонії захищає теж Німеччина, яка має свої машини на базі в естонському Емарі. Нинішня зміна триватиме до квітня.

Від початку року, коли польські F-16 взяли на себе місію патрулювання повітряного простору країн Балтії, постійно відбуваються інциденти за участі російських літаків.

Польський F-16, фото: gettyimages

ЗМІ: минулого тижня винищувачі НАТО сім разів перехоплювали літаки Росії

Новини по темі