Мобільний додаток

Біологиня розповіла, як зробити офіси здоровішим середовищем

7.02.2019 р., 12:08

Багато хто працює в офісі. Якщо порівняти із війною, шахтою, металургією, нічною зміною невідкладної допомоги чи неопалюваним швейним цехом офіс - це рай на землі. Ковролін, кондиціонер, кавоварка… Сиди собі працюй. Втім, офісні працівники не надто добре почуваються на робочих місцях. В ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Культура.Live" говорили про те, в чому справа і чи можна якось зробити офіси здоровішим середовищем?

Ведуча:  

Дарія Озерна

Почнемо із температури. Офісні системи кондиціонування розраховані на вісімнадцять-двадцять градусів. Ця температура комфортна чоловікам. Вони мерзнуть значно менше завдяки ефектам статевих гормонів та піджакам і светрам. Жінки в силу свого обміну речовин, а також тонкого одягу, колглоток і тісного взуття мерзнуть на робочих місцях в всьому світі. Що робити? Зручніше і тепліше одягатися на роботу. Дрес код може комусь і тішить око, але, роботодавці, подумайте! Люди, які не мучаються, працюють ефективніше.

Далі йде вологість, вірніше, сухість повітря. Що воно сухіше, то більше вологи ми втрачаємо. Це псує шкіру, волосся, навіть зневоднює організм і заважає думати. Офісам потрібні зволожувачі повітря!

В офісах ми мало рухаємося. Кілька годин сидіння за комп’ютером шкодять здоров’ю там само, як і цілий день без руху. В ногах застоюється кров, болить спина, а очі втомлюються фокусуватися на одну і ту саму відстань. Що робити? Працювати стоячи - не варіант, адже ногам краще не стане. Але під час телефонних розмов, нарад, обговорень краще стояти і ходити туди-сюди, а не сидіти. До офісу теж краще пройтися кілька кварталів пішки, а не їхати транспортом. Облиште переповнені ліфти і ходіть сходами. Це не довше, ніж чекати на ліфт, і значно корисніше для сідничних м’язів.

Поговоріть із колегами. Нехай присідання, відтискання, планки та розтяжки стають вашою корпоративною культурою. І так, щоб присідати було зручно, слід бути одягненими не в спідничку-олівець та туфлі на шпильці.

Нарешті, їжа. Багато офісів у вигляді бонусу пропонують каву та печиво. Якщо каву можна вважати корисною, то щодо печива сумнівів немає. Воно шкідливе, і псує ваші зуби та фігури, і ніяк не допомагає працювати краще. Офісне печиво не замінить повноцінний сніданок, який ви пропустили, чи обід. Хочете бонусів для працівників? Купіть їм яблука та помідори.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі