Мобільний додаток

Хара: Росія може використати РМСД проти України або ЄС

7.02.2019 р., 10:45

Росія може використати ракети середньої та меншої дальності проти України або щоб відірвати європейців від американців. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" висловив дипломат, експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара.

Ведуча:

Христина Стець

"Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальностібув результатом розумінням, що потрібно було контролювати гонку озброєнь. Все це почалося ще у 1962 році після Карибської кризи, коли усвідомили, що потрібно контролювати цю сферу і не доводити до ескалації, до того, щоби знищити світ. Зараз ситуація абсолютно інша. Але залишаються певні режими, в яких ми є або безпосередніми учасниками, бо вони прийшли до нас внаслідок того, що Україна була за радянських часів частиною цього договору", — зазначив Олександр Хара.

Олександр Хара зауважив, що українська дипломатична реакція щодо цього має бути, оскільки Росія може використати ракети середньої та меншої дальності проти України або щоб "відірвати європейців від американців".

"Українська дипломатична реакція має бути не лише, тому що формально договір діє і нам потрібно щось сказати. Росія уже порушила цей договір, будуючи ракети середньої та меншої дальності, які можуть бути спрямовані на нас. Це може використовуватись, щоб розхитувати ситуацію на європейському континенті, щоб відірвати європейців від американців. Для нас цей момент теж, безумовно, є поганим", — сказав він.

Олександр Хара наголосив, що Україна мала від самого початку бути частиною цього процесу, оскільки є частиною цих ракетних угод.

"Давайте подумаємо, яка б зброя могла бути в Україні, аби ми могли стримувати бажання Росії нападати на нас. Для цього нам потрібні засоби стримування. Враховуючи, що у нас є технології та можливість будувати ракети — це наш шлях, наш порятунок, оскільки ми не можемо бути ядерною державою, тому що у нас є зобов’язання та брак ресурсів. Але ми від самого початку мали бути частиною процесу, оскільки ми є частиною цих угод, і тому ми не можемо спостерігати, як одна країна, Росія, порушує їх, загрожує миру. Шкода, що Україна не використовує навіть риторичну можливість боротьби з Росією", — прокоментував Хара.

Олександр Хара висловив припущення, що "малоймовірно, що Росія буде укладати новий договір зі Штатами, бо їй це не вигідно. Крім того, вона програє з точки зору неядерних носіїв та більш нових потужних видів озброєння. Насамперед, маються на увазі гіперзвукові ракети".

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україні буде потрібно відповідати на нові виклики у ситуації, що склалася через вихід США і Росії з Договору про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії.

Як повідомлялось, 2 лютого сплив термін ультимутатуму, який раніше Сполучені Штати висунули Росії, коли вимагали від неї впродовж 60 днів повернутись до виконання зобов’язань за договором про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.

Сполучені Штати Америки оголосили про вихід з договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Президент США Дональд Трамп також заявив, що хотів би укласти з Росією  новий договір.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності було підписано в 1987 році президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом. За договором, Росія та Сполучені Штати відмовляються від виробництва, випробувань та розгортання балістичних та крилатих ракет наземного базування середньої і меншої дальності.

Прослухати повну версію. 

Новини по темі