Мобільний додаток

Стас Жирков: в Театрі драми і комедії будемо продовжувати шлях, який почав Митницький

4.02.2019 р., 17:25

Театр драми і комедії у Києві - яким йому бути? Як часто в нас об'єднуються режисери зі своїми концепціями розвитку театру? Два лідери одного театру - компроміс чи спільна творчість? Про це розповіли в ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Третій дзвінок. Театральний клуб з Наталею Грабченко" нові керівники Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра режисер Стас Жирков та режисерка  Тамара Трунова.

Ведуча: 

Наталія Грабченко

Нещодавно відбувся конкурс на посаду художнього керівника Театру на Лівому березі Дніпра. У підсумку сталося об'єднання двох режисерів, щоб разом створити театр, який вони бачать.

Чи легко вам далося таке об'єднання?

Стас Жирков: мені здається, якщо ми всі хочемо щось змінювати в цій країні, то актуальною є історія "почни з себе". Ми так і зробили. Взагалі, все наше покоління режисерів йде поруч вже немаленьку кількість років, не дивлячись на нашу молодість. Це відбулося, тому що в нас ніхто не вірив, адже коли ми розпочинали, поняття "молодий режисер" не було, тому що такими називали навіть тих режисерів, кому було майже 50 років. Хотілося змінити цю ситуацію і вона змінилася. Це була непроста історія для нас з Тамарою, але зараз впевнений, що це був єдиний шлях, як вийти з цієї непростої ситуації для всіх. 

Чому ситуація була непростою? 

Стас Жирков: дві людини зі своїми характерами та думками мають діяти як одне ціле. Звісно, це не завжди легко. Треба було свої амбіції кудись покласти і зрозуміти, що зараз це не головне. Маєш чітко розуміти, куди саме хочеш йти. 

Тамара Трунова: треба було в досить короткий термін вирішити для себе, чи можемо ми серйозно та відкрито йти разом протягом певної життєвої дистанції.

Те, що ви учениця Едуарда Митницького, має значення для подальшого розвитку театру? Чи цей момент, можливо, може вас зупиняти робити певні рвучкі рухи стосовно його дітища, його театру?

Тамара Трунова: це є наше спільне дітище, всього колективу. Він завжди казав, що ми маємо будувати один театр, а не кожен свій. В мене немає внутрішнього супротиву чи конфлікту, що я бачу театр іншим. Едуард Митницький був дуже сучасною людиною та схильною до ризику у творчості. Якби в нас були наміри руйнувати, я не думаю, що ми взагалі йшли б до театру, бо театр взагалі не про це. 

Читайте також: "Ми осиротіли" — спогади акторів про режисера Едуарда Митницького

Якими саме будуть ваші зміни і що ви можете зараз заявити?

Тамара Трунова: ми вже зустрілися майже з усім колективом, наступного тижня теж  матимемо збір творчого колективу. Цікаво, коли в команді ви на ціннісному рівні співпадаєте, але творите життя по-іншому, бо це збагачує світ. 

Стас Жирков: з точки зору концепту, ми продовжуємо  шлях, який колись розпочав Едуард Митницький. Мені здається, що зараз найголовнішим є всім працювати, завзято працювати, тому що роботи багато. Є багато планів і дай Боже нам все це здійснити. 

Як ви плануєте залучати молоду аудиторію? 

Тамара Трунова: це і рекламна діяльність з боку театру, ми маємо говорити про себе. Будемо вибудовувати рекламну концепцію навколо кожної нової прем'єри і старі вистави також будуть подаватися по-іншому. 

Стас Жирков: мені здається, що Театр драми і комедії завжди був режисерським театром, тобто тим, який відштовхується від режисерів. Хочеться довіряти режисеру і відштовхуватися від його ідей. Те, що ми хочемо говорити з аудиторією про день сьогоднішній, здається, зрозуміло. Ми хочемо оновити візуальний стиль театру, будемо підходити по-новому до вигляду фойє театру. Хочемо запрошувати нових режисерів, щоб з'являлися нові вистави, плануємо перезапустити камерну сцену. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ Наталії Грабченко

Стас Жирков: в Театрі драми і комедії будемо продовжувати шлях, який почав Митницький

Новини по темі