Мобільний додаток

Гелетей виступає за надання Епіфанію державної охорони

30.01.2019 р., 20:20

Керівник Управління державної охорони, екс-міністр оборони Валерій Гелетей виступає за надання предстоятелю Православної Церкви України Епіфанію державної охорони. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Персона ґрата".

Ведуча:

Світлана Мялик

"На моє глибоке переконання, я за те, щоб наш Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України був під державною охороною. Поки що законодавство не передбачає забезпечення державної охорони релігійних керівників", — зазначив Валерій Гелетей.

Керівник УДО зауважив, що при згоді Епіфанія він може отримати держохорону. 

"Сьогодні ми прописали цю посаду у законі про Службу державної охорони, що при його згоді він має право на забезпечення державної охорони. При згоді Епіфанія президент може підписати відповідний указ про забезпечення безпеки так, як у багатьох країнах світу забезпечується безпека керівникам церков", — сказав він.

Читайте також: У 2018 році було попереджено 11 замахів на президента — керівник УДО Гелетей

Як повідомлялося, 15 грудня на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви.

5 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Української православної церкви, а 6 січня його передали Предстоятелю ПЦУ Епіфанію.

Прослухати повну версію.

На фото: керівник Управління державної охорони, екс-міністр оборони Валерій Гелетей

Гелетей виступає за надання Епіфанію державної охорони

Новини по темі