Мобільний додаток

В Україні зростає рівень "білих" зарплат — експерт

29.01.2019 р., 11:13
В Україні стабільно зростає рівень "білих" зарплат. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" повідомила керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу Headhunter Україна Юлія Дрожжина.
 
"Ми можемо констатувати, що поступові позитивні тенденції у цьому напрямку (детінізації ринку праці — ред.) відбуваються. Це стосується всіх галузей. Звісно, ринок праці досить строкатий в Україні. В якихось галузях це більш принципове поняття, в якихось менше. Найбільший стрибок щодо "вибілювання" зарплат відбувся у 2017 році, коли рівень "білих" зарплат сягнув 54%, тоді як, наприклад, у 2014 році він був критично низький і сягав 38%. Після того темпи "вибілювання" трошки сповільнились", — зазначила Юлія Дрожжина.
 
В той же час, за її словами, рівень сірих зарплат не зменшується. 
 
"Рівень "сірих" зарплат залишається стабільним, тобто, коли люди частину зарплати отримують в конвертах, а частину офіційно, він стабільний протягом декількох років і сягає 29-30%", — повідомила вона.
 
Нагадаємо, 24 січня Дежавна фіскальна служба повідомила, що  за рахунок контрольних заходів з детінізації, які були впроваджені у вересні минулого року, сума надходжень до бюджету зросла на понад 1,3 млрд грн. За словами в.о. голови ДФС Олександра Власова, завдяки цим діям з вересня по грудень минулого року роботодавцями було легалізовано працю 1,9 млн найманих осіб. 
 
Слухати повну версію.

Новини по темі