Мобільний додаток

Топ-7 книжок для орієнтації у найновішій перекладній літературі

28.01.2019 р., 09:25

Перекладацький бум: сім книжок для орієнтації у найновішій перекладній літературі. Про це в ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Книжкова лавка: топ-7" говорили з проектною координаторкою Yakaboo Оленою Масон.

Ведуча:

Олена Гусейнова

Понеділок: "Кулемети і вишні" Вітольд Шабловський

— Ця книжка про про Волинь та польсько-українські стосунки. Вітольд Шабловський є другом України, він часто приїздить, говорить зі студентами. Автор намагається розібратися у Волинській трагедії та зрозуміти як побороти ксенофобію і вирішити старі проблеми між країнами. У книзі він говорить про дружбу та розуміння. Шабловський розповідає про Волинську трагедію з огляду на тих українців, які допомагали полякам і  поляків, які допомагали українцям.

Вівторок: "Астрід Ліндґрен. Щоденники воєнного часу 1939-1945"

Ця книжка особлива тим, що в ній дізнаєшся, що відома дитяча письменниця в той час працювала на серйозну державну установу і займалася розшифровкою і зберіганням документів. Письменниця пише ці щоденники з позиції Швеції, яка не була активно задіяна у військових діях. Там йдеться про те, що переживає людина, яка має активну політичну позицію, але в її країні війна ще не наступила. Книжка цікава в плані настроїв у Європі і тим, що її Астрід написала до того, як стала відомою письменницею. 

Середа: "Вони б і мухи не скривдили" Славенка Дракуліч

— Книжка про те, що таке Гаазький суд і чи можлива справедливість, коли стаються злочини проти людяності. Авторка говорить про конфікт всередині колишньої країни Югославії, вона є очевидцем тих подій. Тут йдеться про те, як жити там, де вся країна задіяна у війні і те, що країна не готова вирішувати внутрішні проблеми. Славенка Дракуліч написала складну історію, яка архівує злочини проти людяності на Гаазькому судді.

Четверг: "ЄГИПЕТ: ХАРАМ, ХАЛЯЛЬ" Пьотр Ібрагім Кальвас

Книжка для тих, хто цікавиться нон-фікшином. Це своєрідна мандрівка в іншу частину світу, сліпу зону, бо Єгипет є дуже закритою країною, яка не впускає чужинців. Автор показує проблеми, які є в мусульманському світі. Він відкрито підіймає теми вибору життя в іншій країні, сповідування іншої релігії та можливість вибирати сексуальну орієнтацію, тобто говорить про речі, які в Єгипті не прийнято обговорювати.

П'ятниця: "Пройти крізь стіни" Марина Абрамович

— Це своєрідні мемуари мисткині Марини Абрамович. Вона є яскравим прикладом того, як людина з комуністичної країни виходить у світовий контекст. Ця книжка про те, як вона пройшла свій шлях. В ній присутня тілесність і багато оголеності: як психологічної, так і фізичної. Ця книжка є особистим досвідом Марини Абрамович, де також підіймаася тема Югославії та що з нею та її населенням зробила війна. 

Субота: "Люба Іджеавеле або Феміністичний маніфест у п'ятнадцятьох пропозиціях" Чимаманда Нґозі Адічі

Авторка книжки пише своїй подрузі листа, де ділиться своєрідною настановою, як саме виховати дівчинку-феміністку, щоб вона не повторила помилок батьків. Це книжка-досвід, яка змінює, тому її варто читати всім. 

Неділя: "Та ви жартуєте, містер Фейнман" Річард Фейнман

— Ця книжка сподобається любителям фізики. Вона цікаво читається, тому що автор наділений гумором та живим розумом. У ній він розповів про власні захоплюючі пригоди і кумедні життєві ситуації. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі