Мобільний додаток

З'явився перелік церков, які зобов'язані вказувати приналежність до РПЦ

26.01.2019 р., 15:28

Міністерство культури України оприлюднило перелік церков, які мають вказувати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Повний список опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр".

Як зазначено на сайті видання, міністерство культури України провело релігієзнавчу експертизу щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури релігійної організації або є її частиною, керівний центр якої розташований в державі, яка визнана такою, що здійснила військову агресію проти України

Під дію сьомої та восьмої частин статті 12 закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", згідно з висновком мінстерства, підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) таких релігійних об’єднань.

У повідомленні йдеться, що зазначені організації повинні протягом 3-х місяців внести до свого статуту зміни і подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Це стосується, насамперед, таких релігійних об’єднань, як: Руська (Російська) істинно-православна церква (РІПЦ); Руська (Російська) старообрядницька церква (безпопівська згода) або Древлеправославна поморська церква (ДПЦ); Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою (УПЦ);  Руська (Російська) древлеправославна церква (РДЦ, Новозибківська згода);  Руська (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ).

 

Нагадаємо, 17 січня депутати парламенту ухвалили закон, який визначає в який спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам. 

22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. 

20 грудня Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які зобов'язують Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви.

Як повідомлялося, 6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському та Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

5 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Української православної церкви.

15 грудня на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви.

 Джерело фото — Адміністрація Президента України 

З'явився перелік церков, які зобов'язані вказувати приналежність до РПЦ

Новини по темі