Мобільний додаток

У ПАРЄ підтримали поправки щодо застосування Женевської конвенції до полонених в Росії українських моряків

24.01.2019 р., 13:39

Політичний комітет Парламентській асамблеї Ради Європи підтримав дві поправки до проекту резолюції щодо ситуації в Азовському морі.

Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко у Facebook.

"Політком ПАРЄ щойно розглянув українські поправки до резолюції по Азовському морю. Я мав честь доповідати їх. Прийнято рішення підтримати дві українські поправки з трьох. Поправка з терміном "військовополонені" щодо наших військових моряків замінена на поправку, яка вимагає поводитися з ними "відповідно до вимог міжнародного гуманітарного законодавства, включаючи Женевську конвенцію", — написав Гончаренко.

За його словами, у Женевській конвенції йдеться саме про військовополонених, так що юридично це дає такий же результат. Адвокат українських військовополонених моряків Микола Полозов підтримав таке формулювання.

Нагадаємо, термінові дебати в Парламентській асамблеї Ради Європи з резолюцією щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці були призначені на 24 січня в Страсбурзі.

На сесії ПАРЄ можуть ухвалити рішення через події в Азовському морі. Заявку на дебати з жорсткою оцінкою агресії підписали 59 делегатів з України, Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Іспанії, Австрії, Нідерландів, Ірландії, Португалії, Польщі, Румунії, Грузії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та інших країн.

Нагадаємо, 25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі  з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина".

Упродовж 15-16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт для всіх 24 захоплених Росією моряків. Вони залишаться в СІЗО Москви до 24 квітня, а 4 моряків, які були поранені — до 26 квітня.

За словами адвоката Миколи Полозова, який захищає моряка Дениса Гриценка, рішення суддів буде оскаржено в усіх інстанціях, у тому числі в Європейському суді з прав людини.

У ПАРЄ підтримали поправки щодо застосування Женевської конвенції до полонених в Росії українських моряків

Новини по темі