Мобільний додаток

Андрій Бондаренко: для всіх баритонів роль Дон Жуана є тою, яку потрібно мати в своєму репертуарі

24.01.2019 р., 14:00

Команда нових талановитих артистів представить на сцені Національної філармонії України концертну постановку знаменитого "Дон Жуана" Вольфганга Амадея Моцарта. Про це в ефірі UA:Радіо Культура в програмі "Імператив" говорили один із найвідоміших баритонів світу, володар BBC Cardiff Singer of the World Song Prize, продюсером концертного виконання опери "Дон Жуан" Андрій Бондаренко та диригент постановки Сергій Голубничий.

Ведуча:

Світлана Галась

Розкажіть як народилася ідея створення цієї концертної постановки?

Андрій Бондаренко: ця ідея виникла від "Київських солістів", які запропонували зробити проект саме 26 січня. Я запропонував зробити концертне виконання опери "Дон Жуан". 

Сергій Голубничий: "Київські солісти" це камерний склад, струнний оркестр, для цієї постановки треба ще залучати духову групу. Це масштабний проект для "Київських солістів". На сьогоднішній день ми маємо гарних запрошених музикантів, які допомагають у здійсненні цього проекту.

Розкажіть яку команду вам вдалося зібрати?

Андрій Бондаренко: ми зібрали гарну команду молодих співаків. Всі солісти це українці, з різних театрів. Серед них є народні артисти, два солісти з Театру опери і балету для дітей та юнацтва, молода співачка зі Львова та інші.

Чи складно працювати з незіграним колективом, тобто людьми, які раніше не грали разом?

Сергій Голубничий: десь 60 відсотків солістів вже співали цю виставу в різних театрах. Склад надзвичайно талановитий і амбіційний. Кожен намагається на репитиціях зробити все на найвищому рівні. Що стосується "Київських солістів", то я був вражений їх потужним звучанням. Кожен з них соліст і яскравий музикант.  

Чи складною для виконання є музика Моцарта?

Сергій Голубничий: так, ця музика є складною технічно та інтонаційно. Зіграти її так, щоб люди слухали і сприймали це легко, надзвичайно важко. Чим яскравіше та професійніше зіграна музика Моцарта, тим легше її сприймуть.

Андрію, вас називають одним з найкращих Дон Жуанів сучасності. Це ваша  улюблена партія?

Андрій Бондаренко: щоб називатися найкращим Дон Жуаном, цю роль треба виконати хоча б 10-20 разів. У Києві я вперше буду виконувати роль Дон Жуана на сцені. Ця роль є роллю мрії для мене. Для всіх баритонів, особливо мого віку, роль Дон Жуана є тою, яку потрібно виконати і мати в своєму репертуарі. 

Як ви уявляєте вашого Дон Жуана?

Андрій Бондаренко: саме в цьому виконанні Дон Жуан є моїм ровесником, чоловіком повним сил, енергії, який мріє про палке майбутнє. Я думаю, що досить цікавим є те, коли шукаємо донжуанство в кожному з нас.

Чи стане трендом те, що багато українських співаків, які співають на різних континентах, повертаються співати на українських майданчиках?

Андрій Бондаренко: це з'явилося нещодавно. Ще 10 років тому наша талановита молодь просто зникала і відїзжала закордон. Зараз бум того, що талановиті співаки з закордону, наші українці, з великим бажанням хочуть працювати вдома, в Україні. Це дуже позитивний момент.

Сергій Голубничий: дуже багато українських співаків, які виїхали, зараз повертаються. Зараз бачимо цікаві вистави з їх участю. Це дуже важливо і для цих співаків також, повернутися і співати на сценах своїх Національних театрів. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка заходу

Андрій Бондаренко: для всіх баритонів роль Дон Жуана є тою, яку потрібно мати в своєму репертуарі

Новини по темі