Мобільний додаток

Співзасновниця антиплагіатної ініціативи назвала переможців відзнаки "Академічна негідність 2018"

18.01.2019 р., 10:40

Відзнака "Академічна негідність 2018", яку присуджують плагіаторам, псевдонауковцям, токсичним ректорам і чиновникам у сфері науки та освіти, визначила список "переможців". Про неї в програмі "Культура.Live" розповіла співзасновниця антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" Світлана Благодєтєлєва-Вовк.

Ведучі:

Василь Шандро, Олена Гусейнова

Світлана Благодєтєлєва-Вовк говорила про те, як була створена дана ініціатива.

"Антиплагіатна ініціатива виникла рівно три роки тому на фоні скандального викриття плагіату в докторській дисертації Катерини Кириленко, яку здійснила Татяна Пархоменко", — поділилася Благодєтєлєва-Вовк.

За словами співзасновниці антиплагіатної ініціативи, на сьогоднішній день Тетяна Пархоменко є викривачкою топ-плагіаторів.

"На її рахунку викриття Арсенія Яценюка, Станіслава Ніколаєнка та інших представників еліти", — сказала Благодєтєлєва-Вовк.

Світлана Благодєтєлєва-Вовк розповіла, що після цього до обговорення проблеми долучилися ще й фізики, зокрема академік Локтєв, була проведена прес-конфереції та розпочалися систематичні дії в боротьбі з плагіатом.

"Наукова спільнота потрібна, щоб контролювати якість наукових досліджень. Там, де така спільнота є активною, якість наукового продукту контролюється", — зауважила Благодєтєлєва-Вовк.

Також співзасновниця антиплагіатної ініціативи повідомила номінації, за якими давалася відзнака "Академічна негідність 2018".

"Ними стали: "Плагіатор року", "Псевдонауковець 2018", "Токсичний ректор", "Посіпака 2018", "Мурзилка року", "Скандал 2018" та "Спец(з)рада року". За цими номінаціями і було визначено тих, хто отримав відзнаку", — говорила Благодєтєлєва-Вовк.

За словами Світлани Благодєтєлєвої-Вовк, перемогу у номінації "Плагіатор року" отримав Дмитро Дроздовський.

"Його текстові запозичення в докторській монографії виявили літературознавці. Цікаво, що Дмитро Дроздовський не визнає факти плагіату", — повідомила Благодєтєлєва-Вовк.

Співзасновниця антиплагіатної ініціативи розповіла, що Ольга Богомолець стала переможцем в номінації "Псевдонауковець 2018" через антинаукові твердження щодо вакцинації і додала, що в голосуванні приймала участь наукова спільнота.

"В номінації "Токсичний ректор" перемогла Катерина Амосова, "Скандалом 2018" було визнано студентську революцію у КПІ, яка почалася з антикорупційних викриттів. Сподіваємося, що цей рух дасть плоди", — говорила Благодєтєлєва-Вовк.

Світлана Благодєтєлєва-Вовк сказала, що у номінації "Посіпака 2018" лідером стала Атестаційна колегія МОН.

"У номінації "Мурзилка року" переміг "Вісник Книжкової палати". "Спец(з)радою 2018" було визнано спеціалізовану вчену раду з філософських наук Д 26.053.16 у НПУ ім. М. Драгоманова, де протягом року захистилися 10 викритих нами плагіаторів", — додала Благодєтєлєва-Вовк.

Нагадаємо, що відзнака "Академічна негідність 2018" присуджувалася плагіаторам, псевдонауковцям та токсичним ректорам. Цього року було висунуто 45 кандидатів у семи номінаціях.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — Читомо

Співзасновниця антиплагіатної ініціативи назвала переможців відзнаки "Академічна негідність 2018"

Новини по темі