Мобільний додаток

В'ятрович прокоментував рішення щодо "української частини" польського закону про ІНП

17.01.2019 р., 14:44

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович вважає, що визнання неконституційними термінів оновленого закону про Інститут національної пам’яті "українські націоналісти" та "Східна Малопольща", є кроком Польщі назустріч Україні.

"Позитивно ставлюся до такого рішення Конституційного суду. Це можна розцінювати, як якийсь крок назустріч Україні, оскільки це було однією з вимог українського академічного світу і української влади", — сказав В'ятрович.

За словами польського історика і політичного експерта, керівника наукових проектів Центру польсько-російського діалогу та порозуміння Лукаша Адамського, Україна може скасувати мораторій для польських установ на проведення ексгумацій жертв воєн.

"Сподіваюся, що після вироку Конституційного Трибуналу Польщі — згідно з яким зміну закону про польський Інститут Національної Пам’яті у частині, де мова про "злочини українських націоналістів" у "Східній Малопольщі", визнану за таку, що суперечить Конституції Польської Речі Посполітої Україна скасує мораторій для польських установ на проведення ексгумацій жертв воєн.

Він також вислови надію, що українські історики, які публічно заявляли, що бояться їздити до Польщі, бо там ніби обмежено свободу наукових досліджень, змінять свою думку.

Як повідомлялолося, Конституційний суд Польщі визнав неконституційними положення оновленого закону про Інститут національної пам’яті із визначеннями "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда оскаржив положення у частині щодо "злочинів українських націоналістів". Зміни дозволяють відкривати кримінальні провадження проти осіб, котрі "заперечують злочини українських націоналістів у 1925-1950 роках, а також злочини українських формувань, котрі колаборували з ІІІ Рейхом під час Другої світової війни". Згідно з законом про Інститут національної пам’яті за заперечення таких злочинів загрожує штраф або позбавлення волі до трьох років. Новий закон про ІНП набув чинності 1 березня 2018 року.

В'ятрович прокоментував рішення щодо "української частини" польського закону про ІНП

Новини по темі