Мобільний додаток

ЗМІ: керівники МЗС Чехії, Литви, Латвії та Естонії відвідають Маріуполь

15.01.2019 р., 14:30

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, а також голови МЗС Чехії, Литви, Латвії та Естонії хочуть підтримати Україну у зв'язку з так званим "судом" над українськими моряками, повідомляє Польське радіо.

Аби підтримати українських полонених моряків, до Маріуполя на Азовському морі з офіційним візитом прибудуть очільники дипломатії Польщі, Чехії, Литви, Латвії та Естонії. Головною ціллю візиту, у якій візьме участь міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, має бути підтримка України у сфері безпеки.

"День, коли під час закритого процесу російський суд має прийняти рішення про продовження на три місяці арештів для 24 українських військовополонених, очільник польської дипломатії Яцек Чапутович та міністри закордонних справ Чехії, Литви, Латвії та Естонії мають намір зустрітися з владою портових міст на Азовському морі Маріуполя та Бердянська", — йдеться у повідомленні.

Цей візит має стати доказом зусиль Польщі в інтересах зміцнення суверенітету і територіальної цілісності України, а також демонстрацією постійної підтримки Польщею європейських та трансатлантичних зусиль України.

Нагадаємо, затримані російськими спецслужбами в районі Керченської протоки українські моряки відмовилися давати свідчення в Лефортовському районному суді Москви. Наразі суддя Лефортовськоого районного суду Москви пішла у нарадчу кімнату.

Як повідомлялося, 25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі  з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина".

На фото Яцек Чапутович

ЗМІ: керівники МЗС Чехії, Литви, Латвії та Естонії відвідають Маріуполь

Новини по темі