Біологиня розповіла про овочі та фрукти, які можна їсти взимку

Біологиня розповіла про овочі та фрукти, які можна їсти взимку

Як же з’їдати 5 порцій фруктів і овочів щодня, коли на вулиці зима, на городах нічого не росте, соління шкідливе для серця і тиску, а помідори та огірки несмачні? Про овочі та фрукти, які можна їсти взимку дізналися в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дарія Озерна

Коренеплоди. Всі знають буряк і моркву, але спробуйте селеру та пастернак. Їх можна запікати зі спеціями окремо чи з птицею, тушкувати з морквою та імбиром, додавати у форшмак, паштет, борщ, робити з них крем-супи. Це джерело розчинної клітковини інуліну, такої корисної для нашої мікрофлори. Вони запашні, готуються швидше за картоплю, малокалорійні і недорогі.

Зелень. Вона нам потрібна як джерело магнію, фолієвої кислоти, вітаміну С та мінералів. Зелену городину краще готувати, щоб магній, калій та цинк ліпше засвоювалися. Тушкуйте шпинат, зелену цибулю і порей.

Бобові. Нут і сочевиця дуже зручні в приготуванні. Бобові містять фолієву кислоту, залізо, розчинну і не розчинну клітковину і багато білка. Більше того, нут багатий на амінокислоту триптофан, а вона нам потрібна для утворення нейромедіатора сератоніну і гормону мелатоніну. Дехто п'є триптофан у пігулках, але краще їжте фалафель і хумус. Воду, в якій варився нут, не виливайте. Вона зветься аквафаба і в ній як раз багато триптофану. З неї можна робити меренги і бізе, як із яєчних білків. 

Капуста кольрабі. Це таке грубе стебло, але в нього ніжна серцевина, не гірка і соковита. Кольрабі - це чудове джерело вітаміну С. Робіть салати із тертої кольрабі, яблук і моркви.

Гарбуз. Він багатий на клітковину і провітамін А. Його можна поєднувати як з м'ясом, так і додавати в солодку випічку. Гарбузова каша, суп, печений гарбуз, гарбузова запіканка з куркою і карамелізованою цибулею, гарбузові цукати чи печиво - стільки можливостей! Головне, завжди поєднуйте гарбуз із чимось жирним, щоб вітаміни засвоювалися.

Мандарини. Вони багаті вітаміном С і каротиноїдами. Є думка, що мандарини викликають алергію, але вона або є, або її немає. Маленьким дітям буває зле від мандаринів не тому що вони запашні чи оранжеві, в нас є міф, що все яскраве - алергенне. Просто якщо їх з'їсти півкілограма, то дитині це буде забагато солодкого за раз. Мандаринові шкірочки можна додавати в чорний чи імбирний чай. 

Зима не привід їсти лише солодке, борошнисте чи м'ясне, овочі є навіть взимку.

Прослухати детальніше можете за посиланням