Мобільний додаток

Новий транш МВФ знімає ризики для української економіки тільки на півроку — експерт

23.12.2018 р., 17:42

Новий транш Міжнародного валютного фонду знімає ризики для української економіки тільки на півроку. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Економ-варіант" повідомив економіст, викладач Київської бізнес-школи Олексій Геращенко.

"Макрофінансова стабілізація в українських умовах — це дуже нетривалий період, який вимірюється навіть не роками, а місяцями. На найближчі півроку ключові ризики і розмови про дефолт та невиконання зобов’язань знято. Меморандум передбачає такі непопулярні обов’язкові міри як подальше підвищення ціни, є питання щодо приватизації, судової системи, боротьби з корупцією, тому з великою вірогідністю можна казати, що буде складність у виконанні всіх умов. Я думаю, що після президентських виборів почнеться новий виток перемовин і транш, який заходить в Україну, знімає ризики приблизно на півроку, а далі ми будемо бачити наступну серію цієї “Санта-Барбари”з МВФ", — зазначив Олексій Геращенко.

Нагадаємо, 19 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фондуухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів. Перший транш кредиту на суму 1,4 млрд доларів надійшов до міжнародних резервів НБУ вже 21 грудня.

Слухати повну версію.

Новини по темі