Мобільний додаток

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо порушень прав людини в Криму

23.12.2018 р., 09:36

Пізно ввечері у суботу, 22 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію А/С.3/73/L.48 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”. Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН у фейсбуці.

За проголосували 65 держав-членів, проти - 27, 70 делегатів утрималися.

Резолюція приділяє основну увагу політв’язням, переслідуванням українських і кримськотатарських активістів у Криму, тортурам і незаконному ув’язненню, вибиванню свідчень, зникненню мешканців Криму, позасудовим вбивствам, переслідуванням релігійних меншин, обмеженням свободи совісті, свободи слова. ООН засуджує ці та інші факти порушень прав людини Росією на окупованому українському півострові і окремо зазначає, що Росія не виконала вимоги попередніх двох резолюцій, а ситуація з тих пір лише погіршилася.

Резолюція також вперше окремо закликала Генерального секретаря ООН підготувати на наступну, 74-ту сесію Генеральної асамблеї наступного року, спеціальну доповідь щодо виконання резолюції, включно з рекомендаціями щодо її впровадження.

(Генеральна асамблея — ред.) закликає всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй послуговуватися формулюванням “Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією” коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ, — йдеться в документі.

Зазначимо, це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму за останні три роки. Перші дві були ухвалені Генасамблеєю 2016-го і 2017-го року. Цьогоріч документ містить цілу низку нових статей. Наприклад, чітко визначається, як правильно нині називати Крим у всіх документах ООН.

Нагадаємо, 17 грудня генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує агресію Росії в Азовському та Чорному морях.

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо порушень прав людини в Криму

Новини по темі