Мобільний додаток

Белград однозначно оцінив рішення щодо армії Косово як недружній акт проти сербів — експерт

14.12.2018 р., 18:38

Белград однозначно оцінив рішення щодо армії Косово як недружній акт проти сербів, переконана заступниця директора Інституту світової політики Наталя Іщенко. Про це вона розповіла в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері".

Ведучі:

Олена Зелінченко, Юрій Табаченко

"Керівництво Сербії однозначно оцінило це рішення (створення власної армії — ред.) як недружній акт проти сербів, які живуть в Косово. Белград вважає, що це буквально натяк, що Приштина буде захоплювати райони, де живуть серби і які Приштина де-факто не контролює", — зазначила Іщенко.

"Приштина офіційно не казала про такі плани, але Белград напередодні голосування в косовському парламенті весь час попереджував, що такий розвиток подій може бути. І через те, що лунали такі попередження, відучора в сербських районах Косово відбуваються навчання миротворців, і вони якраз розміщуються в тих регіонах, куди гіпотетично може пересунутися як армія Косово, так і армія Сербії, якщо вона захоче захистити сербів, які живуть на Косово", — додала експерт. 

Нагадаємо, парламент Косово проголосував за створення власної армії. Згідно з документом, Сили безпеки Косово подвоять, перетворивши їх на професійну армію чисельністю 5 тисяч осіб.

Косово є частково визнаною державою на Балканах, яка 17 лютого 2008 року проголосила незалежність в односторонньому порядку. Сербія не визнає відокремлення Косово і досі вважає його своєю територією.

Прослухати повну версію розмови.

Новини по темі