Мобільний додаток

Генасамблея ООН 17 грудня розгляне проект резолюції про мілітаризацію Азова

6.12.2018 р., 10:40

Генеральна асамблея ООН розгляне проект резолюції України про мілітаризацію Азовського моря 17 грудня.

Про це повідомляє ООН у Твіттер.

"Крім проведення військових навчань і розгортання сил і засобів морського нападу, Росія порушує свободу навігації через Керченську протоку, що має катастрофічні наслідки для українських портів в Азовському морі", — повідомив під час брифінгу про ситуацію на Чорному та Азовському морях постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Він також закликав міжнародне співтовариство "спільними зусиллями протистояти російській агресії" і повідомив, що Україна спільно з 29 державами внесла на розгляд Генеральної Асамблеї ООН проект резолюції про мілітаризацію Криму, а також частини Чорного та Азовського морів.

За його словами, головна мета цієї резолюції полягатиме у тому, щоб "наполегливо закликати Росію вивести її сили з Криму, припинити незаконну окупацію української території".

Ситуація в Азовському морі постійно загострюється. Росія продовжує посилювати свою присутність на Азовському морі, розташувала природоохоронні підрозділи ФСБ, які продовжують незаконно перевіряти усі кораблі у цій акваторії.

Також через дії Росії українські порти на Азовському морі змушені скоротити вантажопотік, скорочувати людей і переходити на 4-денний робочий тиждень.

25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше українських моряків звинуватили у порушенні кордонів Росії і арештували, а згодом відправили до московських СІЗО.

Генасамблея ООН 17 грудня розгляне проект резолюції про мілітаризацію Азова

Новини по темі