Мобільний додаток

Геральдист Руденко: однострій Збройних сил України має підкреслювати історичну тяглість і пам'ять

6.12.2018 р., 09:42

Україна сьогодні відзначає День Збройних сил. Про цей день та про зовнішній вигляд нашого війська, в програмі "Культура.Live" говорив художник, геральдист, співавтор нової концепції одностроїв і знаків розрізнення українського війська Олекса Руденко.

Ведучі:

Олена Гусейнова, Василь Шандро

"Зовнішнє є відображенням внутрішнього. Якщо українське військо зараз виглядає саме як українське, то це вже великий позитив. У концепцію однострою і знаків розрізнення вкладена ідея про те, що Збройні сили України є нашими Збройними силами, а не уламками колишньої армії Радянського Союзу. Це візуальне відображення того, що в нас закріплено в конституції -  шлях до країн цивілізованого світу. Ми узгоджували свої дії не тільки з моделлю українізації зовнішнього вигляду військовослужбовців, а ще  імплементації їх зовнішнього вигляду з виглядом військових з країн Європейського Союзу, зоною співтовариства країн НАТО", — розповів Руденко.

Він зазначив, що концептуально та модель, як буде виглядати наша армія, склалася завдяки кропіткій праці між військовими і тими цивільними спеціалістами, які свого часу прийшли як волонтери до співпраці зі Збройними силами України задля їх ребрендингу. 

"На жаль, Україна мало успадкувала від війська періоду української революції 1917-1921. Тим не менше, оригінальні знаки розрізнення на сто відсотків відносять нас до української традиції. Також, зараз зовнішній вигляд українського війська цілком співставний з їх колегами з європейських країн. Достаньо подивитися останній парад до Дня Незалежності, де разом крокували українське військо і війська наших союзників. Ми є частиною євроатлантичного процесу, принаймні, нам би хотілося так думати",— зауважив Руденко.

Геральдист говорив, що хоч Радянська імперія померла, але вона досі намагається нас схопити за горло кістлявою рукою. Саме тому, зазначає художник, українському війську візуально треба відділитися від ворога. За словами Олекси Руденко, ліквідція всіх проявів совка є протиотрутою і указом на майбутнє, адже наші військові повинні виглядати як інші цивілізовані армії. 

"Символом Збройних сил України є рівносторонній хрест з розбіжними кінцями. Мілітарний тризуб з'явився в додаток до однострою, бо ми згадали нарукавні емблеми та тризуби, які були на построях військ Української Народної Республіки.  Вони є на мундирі кожного військового аби підкреслити історичну тяглість і пам'ять та те, що нинішній однострой походить від однострою військ Української Народної Республіки", — розповів Руденко.

Сьогодні, 6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році закону «Про Збройні сили України». Документ регламентував механізм створення української армії з військових формувань, що залишилися після розпаду СРСР.

Українське радіо підготувало тематичні програми до Дня Збройних сил України. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Геральдист Руденко: однострій Збройних сил України має підкреслювати історичну тяглість і пам'ять

Новини по темі