Мобільний додаток

Інститут національної пам'яті відкриває у Верховній Раді виставку про український Донбас

4.12.2018 р., 09:27

Український інститут національної пам'яті відкриває в стінах Верховної Ради виставку "ДОНБАС: ПЕРЕPROЧИТАННЯ ОБРАЗУ". Деконструювати негативний медійний образ Донбасу як "особливого" регіону спробували автори виставки. Про це в програмі "Культура.Live" говорив співробітник Українського інституту національної пам’яті Ігор Карєтніков.

"Ця виставка не нова, вона вже відкривалася в Національному музеї історії України. Зараз вона перекочує до Верховної Ради. Нашою головною метою було показати, що Донбас є одвічно українською територією. Донбас також є територією, де проживало та проживає багато народностей, але разом з тим, ця територія залишається українською та була свого часу освоєна українцями", — розповів Карєтніков.

Співробітник Інституту національної пам'яті говорив, що, на його думку, ще з 1993 року Росією ведеться гібридна інформаційна війна. Це потрібно їй для того, щоб тримати в своєму підпорядкуванні Україну,  зробити певні її території виокремленими. Таким чином, вони намагаються показати, що Донбас нібито проросійськи налаштований.

"Наша виставка показує, що Донбас - український. Без розуміння цього неможливою стає консолідація та єдність українського народу", — доповнив Карєтніков.

Виставку самі організатори називають етюдною, де показані певні історичні моменти українського Донбасу. Банери показують групи населення, що колись заселяли цю територію, демонструють спільну історію сходу та заходу України. Також, Ігор Карєтніков поділився, що дуже важко починаючи з 2014 року доводити, що Донбас не такий, яким його показують в медіа, та що там ніколи не було  виразного сепаратистського руху.

Виставка вже побувала в Запоріжжі та Краматорську, а сьогодні, 4 грудня о 12.00 стартує у приміщенні Верховної Ради.

Фото взяте на сайті Українського інституту національної пам'яті

Прослухати детальніше можете за посиланням

Інститут національної пам'яті відкриває у Верховній Раді виставку про український Донбас

Новини по темі