Мобільний додаток

Україна звернулася до Міжнародної морської організації через агресію Росії у Керченській протоці

3.12.2018 р., 17:34

Українська делегація в комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації висловила категоричний протест Російській Федерації у зв’язку зі збройним нападом та захопленням у полон трьох українських військових катерів і членів їхніх екіпажів.

Про це повідомляє посольство України у Великій Британії.

"3 грудня 2918 року українська делегація в комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) висловила категоричний протест Російській Федерації у зв’язку зі збройним нападом та захопленням у полон трьох українських військових катерів і членів їхніх екіпажів", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє посольство, Україна засудила численні факти дискримінаційних перевірок суден, які прямують до українських портів, що є порушенням Конвенції ООН з морського права та двосторонніх українсько-російських угод.

Згідно з інформацією посольства, на підтримку позиції України висловилися делегації 34 країн-членів Міжнародної морської організації, серед яких Австралія, Велика Британія, Грузія, Канада, ФРН, Франція та США, які підтримали вимоги української сторони та засудили черговий акт збройної агресії Росії проти України.

Нагадаємо, 25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, шестеро українських військових зазнали поранень, кораблі  з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до Москви.

У зв'язку з цим з 26 листопада до 26 грудня на частині України запровадили воєнний стан.

Новини по темі