Мобільний додаток

Поліщук розповів, як Червоний Хрест допомагає захопленим Росією українським морякам

27.11.2018 р., 19:35

Виконуючий обов'язки президента Товариства Червоного Хреста України, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я у 2002-2005 роках, міністр охорони здоров’я в 2005-му у році Микола Поліщук розповів як Червоний Хрест допомагає захопленим Росією українським морякам. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" він прокоментував, що Червоний Хрест України  звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Ведуча:

Олена Зелінченко

"Червоний Хрест — це гуманітарна організація, яка покликана піклуватися багатьма гуманітарними питаннями. Сьогодні зібрався актив Червоного Хреста і обговорювали ситуацію, що сталася з українськими моряками. Зокрема, ми відразу звернулися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, до Міжнародної федерації Червоного Хреста. Крім цього, ми дали розпорядження по всіх регіонах, безпосередньо в тих областях, де оголошено воєнний стан, аби вони привели в дію свої структури і заучили волонтерів, а також суміжні області, які з ними межують. Можуть бути різні ситуації гуманітарного характеру", — зазначив Микола Поліщук.

На цю тему:  Червоний хрест обіцяє допомогти захопленим Росією українським морякам — Клімкін

"Ми виходили на зв'язок з представником Червоного Хреста в Росії. Відповідь, яка йде від них суто формальна. Вони не надають допомоги. Міжнародний комітет Червоного Хреста має, на аль, обмежений доступ до Росії, оскільки вона не ратифікувала Женевські угоди по роботі з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, хоча отримує від нього допомогу", — додав в.о. президента Товариства Червоного Хреста України.

Слід зазначити, що з 15 серпня 2018 року посаду виконувача обов’язків президента Товариства Червоного Хреста України обійняв професор Микола Поліщук, теперішній віце-президент Товариства, колишнійміністрохорони здоров’я України у 2005 році.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.

Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
За словами уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової, у Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.
Після цих подій президент України Петро Порошенко закликав парламент запровадити воєнний стан.
 
26 листопада парламент запровадив воєнний стан на частині території України, який триватиме 30 діб. Як заявив у сесійній залі президент Порошенко, воєнний стан запроваджується у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
 
Прослухати повну версію розмови.
Поліщук розповів, як Червоний Хрест допомагає захопленим Росією українським морякам

Новини по темі