Мобільний додаток

У Кремлі назвали "провокацією" інцидент з українськими кораблями

26.11.2018 р., 12:15

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав "дуже небезпечною провокацією" Києва недільний інцидент з українськими кораблями.
 

Про це пише російська інформагенція ТАСС.

"Мова йде про дуже небезпечні провокації, яка вимагає особливої уваги і особливого розгляду", — сказав Пєсков.

За словами Пєскова, МЗС Росії готує заяву щодо ситуації навколо "порушення українськими кораблями державного кордону Росії і інциденту з ними в Керченській протоці".

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
 
 
Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У ФСБ Росії заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявили, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Пізніше стало відомо, що кількох українських моряків, поранених під час обстрілу і захоплення російськими силовиками українських артилерійський катерів і рейдового буксира ВМС України в районі Керченської протоки, відправили в Москву.
 
Міністерство юстиції України готує заяву до Європейського суду з прав людини для захисту захоплених Російською Федерацією українських військових моряків.
 
Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з ситуацією в Азовському морі.

Новини по темі