Мобільний додаток

Збройні сили приведені у повну бойову готовність — генштаб

26.11.2018 р., 10:07

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні Сили України приведені у повну бойову готовність.

"На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник генерального штабу – головнокомандувач збройних сил України віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин збройних сил України у бойову готовність "повна", — йдеться в повідомленні генерального штабу ЗСУ у Фейсбук.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
 
 
Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявляють, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Керівник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляє, що наразі доля українських кораблів, захоплених російськими силами в Азовському морі, невідома.
 
Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з ситуацією в Азовському морі.
 
Рада Безпеки ООН також проведе екстрену нараду через агресивні дії Росії проти України в Азовському морі.
 
Як повідомила російська інформаційна агенція ТАСС, у ФСБ Росії заявили, що три кораблі Військово-морських сил України "здійснили спробу незаконних дій" в межах територіального моря Росії і не реагували на вимоги про негайне зупинення. Як додали у ФСБ, українські кораблі небезпечно маневрували і їм на допомогу з Бердянська в Азовському морі висунулися військові кораблі, але незабаром повернули назад.
 
ФСБ також заявила про затримання українських кораблів. "З метою примусової зупинки українських військових кораблів застосована зброя", — цитує ТАСС спецслужбу Росії.
Збройні сили приведені у повну бойову готовність — генштаб

Новини по темі