Мобільний додаток

Жертв Голодомору сьогодні вшановуватимуть по всій Україні — Аліна Шпак

24.11.2018 р., 10:05

Меморіальні заходи до дня пам’яті жертв Голодомору сьогодні відбуватимуться по всій Україні. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" повідомила заступниця голови Інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

Ведуча: Тетяна Дем’яненко

“Сьогодні меморіальні заходи відбуватимуться на території всієї України. Якщо говорити про Київ, то найперше ми запрошуємо на 14:30. Це меморіал пам’яті жертв Голодоморів, де буде державний захід за участі президента, прем’єра, президентів інших країн, дипломатичного корпусу і лідерів церков. Буде акція солідарності і панахида. Водночас по всіх областях також відбуваються такого типу заходи за участі громадськості, широких верств населення. Також запрошуємо звертати увагу, шукати в інтернеті де вони проходитимуть. Як правило, це буде відбуватися між 14:00 та 16:00”, — зазначила Аліна Шпак.

Разом з тим, за її словами, важливіше, щоб кожен особисто вшанував пам'ять жертв Голодомору, помолившись і запаливши свічку.

“Мабуть найважливіше, що кожен з нас має зробити сьогодні, це помолитися, вшанувати пам'ять кожного хто загинув, кожного, хто не народися і ніколи навіть не мав такого шансу і поставити свічку на вікні, таким чином проявивши солідарність з усім українським народом”, — підкреслила Аліна Шпак.

Нагадаємо, традиційно в четверту суботу листопада о 16:00 відбувається загальноукраїнська акція “Запали свічку”. Пам'ять  загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня.

Слухати повну версію.

Жертв Голодомору сьогодні вшановуватимуть по всій Україні — Аліна Шпак

Новини по темі