war

Програми Українського радіо до Дня пам’яті жертв Голодомору

23.11.2018 р., 13:11

До 85-тих роковин жертв Голодомору Українське радіо готує ряд тематичних програм. 

Обговорення цієї події на Українському радіо почнеться з п'ятниці, 23 листопада.

Перший канал Українського радіо

О 13:10 у програмі "Сьогодні.Вдень" заступник директора з наукової роботи інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Олександр Гладун та науковий дослідник в центрі славістики при університеті Північної Кароліни Олег Воловина розкажуть про демографічні втрати українського народу під час Голодомору.

О 15:00 транслюватиметься меморіальна сесія Верховної Ради, присвячена пам’яті жертв Голодомору.

О 19:10 у програмі "Персона грата" ведуча Світлана Мялик говоритиме з директоркою Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" Олесею Стасюк.

О 19:30 у програмі "Тільки пісня" з Галиною Бабій слухачі почують історію написання та саму пісню "Колискова 33-го року" від виконавиці та гості студії Тетяни Горобець.

Радіо Культура 

О 19:00 Радіо Культура транслюватиме Мистецьку акцію "Ми пам'ятаємо! Ми сильні!" на вшанування 85-х роковин Голодомору в Україні, яка відбудеться в Національній опері України за підтримки Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті. Участь візьмуть українські хорові колективи, а також слово матиме міністр культури Євген Нищук. У першій частині концерту буде звучати музика Йоганна Себастьяна Баха, а в другій - Реквієм сучасного українського композитора Олександра Родін, куди композитор вперше ввів партитуру колискової, яку виконає співачка з народним голосом Тетяна Пирогова. Трансляцію вестимуть ведучі Олександр Пірієв та Ірина Пашинська.

***

24 листопада, у суботу, на слухачів чекають тематичні програми на трьох каналах Українського радіо.

Українське радіо

О 15:00 розпочнеться трансляція Державних заходів біля Національного музею "Меморіал жертв Голодомору". В цей час у студії ведучий Сергій Стуканов говоритиме з істориком Геннадієм Єфіменком про міфи, які були в історії часів Гетьманщини та існують досі. Також трансляцію програми можна буде слухати на Радіо Культура.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбудеться акція "Запали свічку", в рамках якої всі охочі принесуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Радіо Промінь

О 9:00 у трьохгодинній програмі "НЕпробудні" ключовим словом буде "мовчання", яке часом стає прямою асоціацією з горем. Тему обговорюватимуть з журналістом і дипломатом Богданом Нагайлом, сестрами Тельнюк, сучасними дослідниками Голодомору.

Радіо Культура

О 9:10 у програмі "Культура.Live" Олександр Іванов, розробник мапи спогадів очевидців Голодомору, Анжеліка Рудницька з проектом "Свічка пам'яті", а також журналісти та історики говоритимуть про трагедію і відзначення роковин Голодомору.

О 21:00 у програмі "Вистава без антракту" слухачі почують дві тематичні вистави: "Жнива народної скорботи. Свіча пам’яті" - епічно-документальної драми Василя Неволова. Режисер і виконавець - артист Національної філармонії України, лауреат міжнародних конкурсів читців Андрій Бурлуцький. Виставу було представлено на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка Національної філармонії України.  А також - монорадіодрама  "По кому подзвін" за однойменним  романом Ернеста Хемінгуея, виконавець – популярний артист театру та кіно, заслужений артист України Олександр Ігнатуша. Режисер – постановник Наталія Стрижевська. Автор інсценівки та ведуча програми Світлана Гудзь-Войтенко.

***

25 листопада, у неділю.

На Радіо Культура о 15:05 ведуча Олена Брайченко у програмі "У своїй тарілці" говоритиме з кандидаткою історичних наук, дослідницею, директоркою Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору Лесею Гасиджак про "їжу" та все, що сьогодні їжею не є, але у 1932-1933 роках рятувало людей від голодної смерті. Також гостя студії розкаже про те, які зміни відбулись після Голодомору, які страви зникли з того часу, як трансформувалася культура харчування, і чому ми в 2018 році можемо відчувати наслідки тієї трагедії.

Програми Українського радіо до Дня пам’яті жертв Голодомору

Новини по темі