Мобільний додаток

В Україні централізоване водопостачання опинилося під загрозою — "Укрводоканалекологія"

20.11.2018 р., 11:58

Асоціація "Укрводоканалекологія" заявляє, що в Україні централізоване водопостачання перебуває під загрозою.

Як повідомляє асоціація на своїй сторінці у Facebook, Кабмін виключив з проекту закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" кошти, передбачені для фінансування програми "Питна вода України", яка була схвалена на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році. 


За інформацією асоціації, законом було передбачене фінансування цієї програми на суму біля 3 млрд гривень за рахунок держбюджету, але за всі попередні роки було виділено лише 208 млн гривень,  знос мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, тому значно збільшилася кількість аварій та втрати води.

В асоціації заявляють також, що ситуацію ускладнює те, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд гривень різниці в тарифах, крім того, зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки.

Читайте також — Київ заплатить півмільярда гривень за ремонт тепломереж після "Київенерго"

За підрахунками експертів, сума коштів, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України, становить близько 40 млрд доларів.

Асоціація наголосила, якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення.

Новини по темі