Мобільний додаток

Експерт: є три сценарії виходу Великобританії з ЄС

17.11.2018 р., 19:52
Існує три сценарії виходу з політичної кризи в Великобританії, спричиненої оприлюдненням нового плану виходу Великобританії зі складу ЄС. Про це в ефірі Українського радіо у програмі Міжнародний контекст повідомила асоційований експерт Ради зовнішньої політики Українська призма Вікторія Вдовиченко.
 
“Всі сценарії зводяться до трьох: ще один референдум, відставка уряду, або ж так званий мякий брекзіт, — зазначила експерт.
 
Нагадаємо, після того, як 15 листопада Єврокомісія досягла консенсусу щодо проекту договору про вихід Британії з ЄС, на знак протесту міністр з питань Brexit Домінік Рааб, міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара та Міністерка з питань праці й пенсій  Естер Маквей пішли у відставку, а однопартійці Терези Мей готуються висловити їй вотум недовіри.
 
“Багато представників  Консервативної партії, до якої нележить і Тереза Мей, ще з четверга почали збирати підписи своїх колег про те, щоб в комітеті 1922 можна було висунути вотум недовіри прем'єр-міністру. Для цього потрібні письмові заяви 15% від кількості депутатів торі, тобто 48 зі 315 голосів. Консерватори настільки завзято розпочали переговори, що обіцяють через день, тобто в понеділок, максимум у вівторок вони винесуть це рішення”, — зазначила Вікторія Вдовиченко.
 
Зазначимо, досягнуті домовленості Великобританії та Євросоюзу передбачають, що ЄС і Великобританія встановлять єдиний митний простір з кінця перехідного періоду і до визначення відносин у майбутньому. При цьому Північна Ірландія залишатиметься частиною митної території, як і решта Великої Британії, без застосування будь-яких тарифів, квот, перевірок або правил походження товарів. 
 
Слухати повну версію. 
Експерт: є три сценарії виходу Великобританії з ЄС

Новини по темі