Мобільний додаток

Українець Павло Гриб відмовився свідчити в російському суді

15.11.2018 р., 15:22

Утримуваний у Росії 20-річний громадянин України Павло Гриб 15 листопада відмовився свідчити в Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Я не винен і не хочу давати жодних свідчень", – сказав Гриб.

Тторік 24 серпня в Білорусі зник українець Павло Гриб. 7 вересня 2017 року стало відомо, що його викрали співробітники ФСБ і утримують у Краснодарському СІЗО. В Росії Павлу Грибу висунуто обвинувачення у сприянні терористичній діяльності. Українець це заперечує.

23 липня 2018 року відбулося перше судове засідання по суті. Колегія суддів Північно-кавказького військового суду постановила повернути справу Павла Гриба прокурорам на доопрацювання через помилку під час досудового розслідування – українцю було приписано редакцію закону, яка вже не діяла.

26 жовтня справу Павла Гриба було передано прокуратурою Кубані для розгляду в Північно-Кавказький окружний військовий суд.

7 листопада суд продовжив на 6 місяців арешт громадянина України Павла Гриба, обвинуваченого в сприянні тероризму.

Юнак, за словами його родичів, страждає від портальної гіпертензії та потребує щоденного прийому спеціальних ліків. Європейський суд з прав людини просив Росію надати інформацію про його стан здоров’я. Генконсульство України також неодноразово направляло звернення до російської сторони про можливість обстеження юнака. Проте відповіді не отримало. Україна відправляла до Краснодара групу лікарів, яких до українця не пустили.

Павло Гриб. Фото - Радіо Свобода.

Українець Павло Гриб відмовився свідчити в російському суді

Новини по темі