Мобільний додаток

Урегулювання питання кримської автономії є інструментом деокупації Криму ─ Берієв

14.11.2018 р., 14:50

Урегулювання питання кримської автономії є інструментом деокупації Криму, переконаний член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" він розповів про проблему кримської автономії.

"Сьогодні ми маємо врегулювати питання автономії, незалежно від того окуповано Крим чи ні. Це один з інструментів вирішення проблеми, тобто  інструмент деокупації", ─ зазначив Ескендер Барієв.

"У 1996 році в Конституцію України в десятому розділі заклали норму Автономної республіки Крим як територіальної автономії, тобто в унітарній державі можуть бути автономії за територіальним принципом, а це неправильно",  ─ прокоментував член Меджлісу.

Ескендер Барієв також додав, що "необхідно нагадати кримським татарам, які лишились в Криму, що майбутнє кримськотатарського народу пов'язане безпосередньо з Україною, де можуть бути реалізовані їхні політичні права, тобто право на самовизначення і проживання на рідній землі".

Читайте також: Сесію Курултаю не оголосили, тому що не було кворуму ─ Джелял

Нагадаємо, 12 листопада Курултай вперше зібрався за межами окупованого Криму.

У 2016 році голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запровадив надзвичайний стан діяльності Меджлісу в умовах тимчасової російської окупації Криму, офіс Меджлісу було переміщено у Київ.

Прослухати повну версію розмови.

Урегулювання питання кримської автономії є інструментом деокупації Криму ─ Берієв

Новини по темі