Мобільний додаток

Юридичний журналіст пояснила, чому справи "зависають" у судах

13.11.2018 р., 11:03

Журналістка Ірина Салій, яка спеціалізується на судовій журналістиці,  в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" розповіла, чому справи "зависають" у судах.

"Робота Національного антикорупційного бюро України закінчується тим, що вони завершують досудове розслідування. Далі це справа Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суду. НАБУ в суді вже нічого не вирішує", ─ зазначила Ірина Салій.  

Журналістка пояснила причини, чому відкладаються і переносяться судові засідання.

"Більше половини судових засідань, які призначаються, не відбуваються. Причини відкладання і перенесення засідань різні. Судді ─ це люди, хтось може захворіти або поїхати у відрядження. І оскільки справу розглядає трійка суддів, то справа не розглядається, якщо когось немає. По-друге, це неявка когось з обвинувачених чи їх адвокатів. По-третє, відсторонення судді може призвести до гальмування справ", ─ вона додає.
 
Ірина Салій наголосила на тому, що "фактично, аби винести вирок, необхідно слухати справу практично щодня. Наразі засідання призначаються в середньому один раз на 2 місяці, або навіть один раз на півроку чи рік, не зрозуміло, що в цій справі суддя може вирішити, коли він реально не пам'ятає, що там раніше відбувалось".

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, з-поміж 166 кримінальних впроваджень, в яких станом на кінець  жовтня 2018 року детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальні акти до суду, у 48 справах ще не відбулися підготовці засідання. Антирейтинг очолює "справа тернопільських прокурорів".

Читайте також ─ Шабунін: умови створення ВАС дають шанс, що недоброчесних суддів не буде на конкурсі

Наразі лише у 35 впровадженнях від НАБУ та САП ухвалено судові рішення. Більшість з них затверджують угоди про визнання винуватості або звільнення від кримінальної відповідальності стосовно другорядних учасників корупційних злочинів. Причини відкладання і перенесення засідань різні: об'єктивний брак судді, неявка, хвороби або відпустки учасників процесу. У НАБУ вважають, що ця проблема вирішиться зі створенням антикорупційного суду.


Прослухати
повну версію розмови.

 

Юридичний журналіст пояснила, чому справи "зависають" у судах

Новини по темі