Мобільний додаток

В Україні розпочались іспити для кандидатів до Вищого антикорупційного суду

12.11.2018 р., 13:02

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала кваліфікаційне оцінювання для 270 кандидатів, що претендують на посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Про це йдеться на сайті судової влади України.

За словами голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова, 12 листопада кандидати, що попередньо пройшли процедуру допуску, виконають анонімне письмове тестування. 14 листопада кандидати, які успішно складуть першу частину іспиту, писатимуть практичне завдання — проект судового рішення відповідно до спеціалізації суду.

"Після допуску матимемо рівномірний розподіл між суддями та "несуддями", що претендують на крісло судді Вищого антикорупційного суду. Так серед кандидатів 50% — суддів, 30% адвокатів, 14% науковців та 6% правників із сукупним стажем. Кандидатів і докторів наук серед них 69, тоді як за посаду суддів Верховного Суду змагаються 199 правників з науковим званням", — сказав Козьяков.

За словами голови ВККСУ, серед кандидатів до Вищого антикорупційного суду на цьому етапі найбільше кандидатів наймолодшої групи — від 30 до 39 років — 45%, від 40 до 49 років — 30% та 22% кандидатів від 50 до 59 років. У регіональному зрізі найбільше кандидатів з Києва — 59 осіб, або 22%. З Дніпропетровської і Харківської області 22 особи (8%)  та 20 осіб (7%) відповідно.

Нагадаємо, у межах судової реформи в країні формуються нові суди: Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд та Вищий суд з питань інтелектуальної власності. У 2017 році за результатом першого публічного конкурсу сформовано новий Верховний Суд, який почав діяти в грудні 2017 року.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила другий конкурс на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

Станом на 24 вересня 2018 року отримала 342 заяви з пакетами документів до Вищого антикорупційного суду. Створення антикорупційного суду передбачає судова реформа, яку запустили у 2016 році схваленням закону про судоустрій і статус суддів. Проте спеціальний закон щодо діяльності антикорупційного суду Верховна Рада схвалила лише у червні цього року.

Новини по темі